Sztangiści rywalizowali na zawodach w Kurzętniku

2023-11-21 00:11:09(ost. akt: 2023-11-21 00:22:46)
Wspólna fotografia zawodników startujących w turnieju i osób towarzyszących

Autor zdjęcia: Nadesłane

W Kurzętniku odbyły się XIV Mistrzostwa Warmińsko-Mazurskiego Zrzeszenia LZS w Podnoszeniu Ciężarów i XII Drużynowy Turniej w Podnoszeniu Ciężarów o Puchar Wójta Gminy Kurzętnik. Mamy wyniki naszych zawodników.
Zawody odbywały się na hali sportowej Zespołu Szkół im. Władysława Jagiełły. Rolę sędziego głównego pełnił Andrzej Kowalczyk, prezes LUKS Zamek – Kurzętnik.
W klasyfikacji drużynowej zwyciężył LUKS Meyer Elbląg, drugi był LUKS Zamek-Expom Kurzętnik, na trzecim miejscu znalazło się TS Nida Nidzica, a czwarte miejsce zajęli KS Zjednoczeni Olsztyn. Zawodnicy klubu Zamek-Expom Kurzętnik, podopieczni trenerów Mirosława i Andrzeja Kowalczyków, wywalczyli cztery złote, dwa srebrne i dwa brązowe medale, ustanawiając przy tym nowe rekordy życiowe. Zawodników dekorował i nagradzał Piotr Piątek, komisaryczny wójt gminy Kurzętnik. ul

WYNIKI ZAWODNIKÓW LUKS ZAMEK - EXPOM KURZĘTNIK
*Rywalizacja „na technikę” — 1. miejsce dziewcząt Zofia Kamińska
*Open kobiet — 2. miejsce Zuzanna Kamińska 93 kg (rwanie 40 kg + podrzut 53 kg)
*Mężczyźni kat. wag. 55 kg — 3. miejsce Filip Lewicki 75 kg (32+43)
kat. wag. 61 kg — 2. miejsce Krystian Antczak 110 kg (45+65)
kat. wag. 81 kg — 1. miejsce Nikodem Kowalczyk 187 kg (87+100) + 3. miejsce open +17 lat,
5. miejsce Sebastian Kamiński 83 kg (37+46)
kat. wag. 109 kg — 1. miejsce Tomasz Luliński 230 kg (100+130) + 2. miejsce open +17 lat
kat. wag. +109 kg — 1. miejsce Artur Zgliczyński 145 kg (70+75)