Wtorek, 26 stycznia 2021. Imieniny Lutosława, Normy, Pauliny

Atrakcyjna nauka dla młodych, pod okiem dobrych fachowców...

2020-11-04 13:32:21 (ost. akt: 2020-11-04 13:37:24)

Autor zdjęcia: Nadesłane

Firma Expom z Kurzętnika, pomimo panującej pandemii, od kilku miesięcy prowadziła nabór na kolejny rok szkolny. Na praktyki w firmie Expom zgłosiło się 31 uczniów, od września we wszystkich trzech klasach kształci się łącznie 104 chłopców

Nauka odbywa się w atrakcyjnych dla młodych ludzi zawodach: ślusarza, operatora maszyn CNC oraz lakiernika samochodowego. Są to zawody deficytowe, zarówno w powiecie nowomiejskim, jak i również w całym województwie. Z tego też powodu należy podkreślić celowość kształcenia w tych kierunkach.

Tu warto nadmienić, że po ukończeniu nauki, młodociani mają szansę podjąć pracę w Grupie Expom. Potwierdzeniem tego jest fakt, że z końcem czerwca praktyczną naukę zawodu ukończyło pięciu absolwentów, którzy od lipca tego roku stali się pełnoprawnymi pracownikami firmy.

Pierwszy raz w historii spółki, naukę rozpoczęło dziesięciu uczniów w firmie Konter, znajdującej się przy ulicy Dworcowej w Kurzętniku, wchodzącej w skład Grupy Expom. Tam nauka odbywa się w zawodach: ślusarz oraz operator maszyn CNC.

Uczniowie, którzy zdecydowali się uczęszczać na praktyki w firmie Konter, mają możliwość spędzenia jeszcze więcej czasu niż dotychczas u boku pracownika. Chcielibyśmy aby Konter był również miejscem nauki dla uczniów chętnych zdobywania wiedzy praktycznej. Warunki nauki na ulicy Dworcowej są bardzo dobre i dają możliwość uczniowi zdobycia wiedzy u boku fachowca w danym zawodzie— wyjaśnia Rafał Domżalski, prezes Grupy Expom.

Powstanie warsztatu szkolnego w zakładzie produkcyjnym na Dworcowej ma też historyczne znaczenie. Okazuje się bowiem, że ostatni raz naukę w miejscu, gdzie obecnie znajduje się Konter prowadzono około 20 lat temu. Przez kolejne lata szkolenia uczniów zaniechano, dziś natomiast firma wróciła do tej aktywności.
ul

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages