Udany start młodych sztangistów na olimpiadzie w Ciechanowie

2020-10-20 19:12:19(ost. akt: 2020-10-20 19:16:29)
Na pamiątkowej fotografii z Ciechanowa

Autor zdjęcia: Fot. Nadesłane

W Ciechanowie odbył się finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Podnoszeniu Ciężarów. Pod opieką trenerską Mirosława Kowalczyka i Mariusza Śliwińskiego wystartowało czterech sztangistów Zamek Expom Kurzętnik.
W kat 64 kg kobiet ósme miejsce zajęła Martyna Stępień, osiągając w rwaniu 48 kg i podrzucie 57 kg, co dało jej 105 kg w dwuboju.

W kat. wag. 61 kg bardzo dobre szóste miejsce wywalczył Paweł Kowalczyk z wynikiem 145 kg w dwuboju, na co złożyło się 67 kg  rwaniu i 78 kg w podrzucie, co jest jego nowym rekordem życiowym w tym boju.

W kat. wag. 89 kg, bardzo udany start poparty nowymi rekordami życiowymi w rwaniu 92 kg, podrzucie 112 kg i dwuboju 204 kg zaliczył Kamil Kłosowski, ten wynik uplasował go na ósmym miejscu.

— Był to pierwszy start chłopaków na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży po zmianie kategorii wiekowej, zebrali cenne doświadczenie i w przyszłym roku powinni skutecznie włączyć się do walki o medale — uważa trener Andrzej Kowalczyk.