Niedziela, 17 stycznia 2021. Imieniny Antoniego, Henryki, Mariana

Wakacje z Gminnym Centrum Kultury i Gminną Biblioteką Publiczną w Kurzętniku

2020-08-20 14:21:18 (ost. akt: 2020-08-20 14:46:41)

Autor zdjęcia: GCK Kurzętnik

Wakacje niebawem się kończą. Zapewne miło będą je wspominać dzieci z gminy Kurzętnik. Dla nich Gminne Centrum Kultury wraz z Gminną Biblioteką Publiczną przygotowali cykl ciekawych, wakacyjnych spotkań.

Żeby nie było tłoczno, chętnych do udziału w wakacyjnych zajęciach podzielono na trzy grupy. Pięciodniowe potkania odbywały się przez trzy tygodnie w godzinach od 11 do 15.
Dzieci mogły rozwinąć swoje zainteresowania wokalne, plastyczne, taneczne i wiele innych.

Patrycja Karczewska, instruktorka i animatorka wylicza, że było:
robienie slimów i gra terenowa. Odbyły się warsztaty robienia mydełek oraz lizaków, wykonywano figurki z masy solnej. Były zajęcia plastyczne ,,Zrób własną okładkę na książkę”, dzieci wykonywały zdrowe kanapki i pizzę, a miłośnicy tańca uczestniczyli w zajęciach zumba oraz animacjach ruchowych. Nie zapomniano też o młodych sportowcach, których zaproszono na zajęcia na orliku

— Największym powodzeniem cieszyła się Baloniada, czyli gra w piłkę siatkową balonami z wodą. Został przeprowadzony konkurs rysowania kredą. Nasi instruktorzy wraz z dziećmi testowali nowe gry zręcznościowe i planszowe zakupione do Gminnego Centrum Kultury. Podczas pobytu na zajęciach wakacyjnych dzieci każdego dnia otrzymały posiłek. Dzieciaki wspólnie dekorowały gofry, naleśniki czy babeczki, by potem z ochotą je zjeść.
Zrobiliśmy ognisko z kiełbaskami oraz wspólnego grilla — mówi pani Patrycja.

Po zakończeniu każdego turnusu dzieci otrzymywały pamiątkowy dyplom i słodki upominek, a zainteresowanie zajęciami wakacyjnymi przeszło oczekiwania organizatorów.

O bezpieczeństwo oraz realizację zadań zadbali instruktorzy GCK i GBP: Patrycja Karczewska, Eurydyka Nowicka, Jakub Połomski oraz Mariusz Brzezicki. Dzięki stażystom: Aleksandrze Nica, Marcie Cegielskiej oraz Marcinowi Derenkowi instruktorzy mogli dzielić uczestników spotkań na mniejsze grupy, by zachować zasady bezpieczeństwa podczas zabaw.

Łącznie z zaproszenia na wakacyjne spotkania skorzystało 45 dzieci.

Teraz milusińscy i ich rodzice zaproszeni są na ciekawe zakończenie wakacji. W piątek, 28 sierpnia, do Kurzętnika zawita kino 7D. Będzie ono funkcjonowało na placu przy Gminnym Centrum Kultury od godziny 11 do 18. Będzie wiatr, ruszające się fotele i woda! WSTĘP JEST BEZPŁATNY.

Grażyna Jonowska


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages