Wtorek, 26 stycznia 2021. Imieniny Lutosława, Normy, Pauliny

Po XXVII Zawodach w Dwuboju Siłowym o Puchar Ryszarda Wiśniewskiego

2020-03-08 11:12:39 (ost. akt: 2020-03-08 11:22:10)

Autor zdjęcia: SP Brzozie Lubawskie

W dniu 05.03.2020 r. w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Brzoziu Lubawskim odbyły się już dwudzieste siódme Zawody w Dwuboju Siłowym o Puchar Ryszarda Wiśniewskiego, animatora sportów siłowych.

W zawodach brało udział 34 uczniów ze szkoły podstawowej w Tereszewie, Marzęcic, Brzozia Lubawskiego oraz Zespołu Szkół w Kurzętniku. Uczniowie rywalizowali w podciąganiu się na drążku i w wyciskaniu sztangi leżąc w klasyfikacji Igrzyska Dzieci (klasy szóste i młodsze) oraz Igrzysk Młodzieży Szkolnej (klasy siódme i ósme). Dla pierwszej trójki w każdej klasyfikacji Pan Wiśniewski jak zwykle jako fundator wszystkich nagród, przygotował puchary, a także każda drużyna otrzymała puchar w klasyfikacji drużynowej Igrzysk Dzieci oraz Igrzysk Młodzieży Szkolnej. W zawodach brała udział trójka dziewcząt dla których także sponsor przygotował puchary za udział. Najmłodszym zawodnikiem był Oskar Otremski z Zespołu Szkół w Kurzętniku (lat 9), który otrzymał statuetkę ufundowaną przez Pana Łukasza Okołowskiego z firmy NORE. Szczególne podziękowania dla Ryszarda Wiśniewskiego, który już po raz 27 wspiera taką inicjatywę współorganizując zawody i finansując nagrody.

Arkadiusz Kamiński SP Brzozie Lubawskie

WYNIKI DWUBOJU SIŁOWEGO

*Igrzyska Dzieci – rocznik 2007 i młodsi
—podciąganie na drążku: 1. Cezary Rosankiewicz (SP Marzęcice), 2. Oskar Otremski (ZS Kurzętnik), 3. Błażej Karbowski (SP Brzozie Lub.)
—wyciskanie sztangi leżąc: 1. Paweł Stępień (SP Tereszewo), 2. Cezary Kowalkowski (ZS Kurzętnik), 3.Rafał Kowalski (SP Brzozie Lub.)

*Igrzyska Młodzieży Szkolnej – rocznik 2005 – 2006
—podciąganie na drążku: 1. Oskar Grzonkowski (SP Marzęcice), 2. Łukasz Stępień (SP Tereszewo), 3. Nikodem Kowalczyk (ZS Kurzętnik)
—wyciskanie sztangi leżąc: 1. Tomasz Pokojski (SP Tereszewo), 2. Piotr Ziółkowski (SP Marzęcice), 3. Nikodem Kowalczyk (ZS Kurzętnik)

*klasyfikacja drużynowa
—Igrzyska Dzieci – rocznik 2007 i młodsi: 1. Szkoła Podstawowa w Kurzętniku, Szkoła Podstawowa w Brzoziu Lub., 3. Szkoła Podstawowa w Tereszewie, Szkoła Podstawowa w Marzęcicach
—Igrzyska Młodzieży Szkolnej – roczniki 2005 – 2006: 1.Szkoła Podstawowa w Tereszewie, 2. Szkoła Podstawowa w Kurzętniku, 3. Szkoła Podstawowa w Marzęcicach, 4. Szkoła Podstawowa w Brzoziu Lub.


Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Roczna prenumerata e-wydania Gazety Olsztyńskiej i tygodnika lokalnego tylko 199 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.plPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages