Czwartek, 28 stycznia 2021. Imieniny Agnieszki, Kariny, Lesława

Echa IV Gali Biznesu w Kurzętniku

2020-02-18 20:33:28 (ost. akt: 2020-02-18 20:41:45)

Autor zdjęcia: Marcin Sarnowski

Podczas IV Kurzętnickiej Gali Biznesu, statuetkami nagrodzono firmy, które wybrała kapituła powołana przez Wojciecha Dereszewskiego, wójta gminy Kurzętnik. Gala odbywała się w Gminnym Centrum Kultury z udziałem wielu gości.

— Przedsiębiorcy mają dziś swój wielki dzień — mówiła na powitanie Magdalena Rynkowska, sekretarz gminy.
Następnie Zbigniew Lewicki, przewodniczący rady dodał, że spotkanie ma głównie na celu docenienie ciężkiej pracy i zaangażowania przedsiębiorców w rozwój gospodarczy regionu.

Z tej okazji wójt gminy Kurzętnik powołał kapitułę konkursu, by uhonorować statuetką osoby zaangażowane w rozwój przedsiębiorczości w regionie w 3 kategoriach: Firma Roku, Rodzinna Firma i Długoletnia Działalność.

Ogłoszono zatem, że firmą roku został zakład Libro S, specjalizujący się w produkcji mebli tapicerowanych. Zakład funkcjonuje w strefie ekonomicznej w Nielbarku. Statuetkę odebrał Paweł Liberacki.
Tytuł Firmy Rodzinnej roku odebrała Anna Cerklańska z Kurzętnika, która wraz z mężem Danielem Cerklańskim od 2013 roku specjalizuje się w zaopatrzeniem klientów w suknie ślubne oraz okazjonalne garnitury męskie. Z kolei statuetkę za długoletnią działalność wręczono Leszkowi Przyborowskiemu, który od roku 1975 prowadzi przychodnię weterynaryjną na terenie Kurzętnika. Statuetki wręczał Wojciech Dereszewski w towarzystwie gości oficjalnych gali.

Ponadto uhonorowano sponsorów i partnerów gali. Statuetkę dla Gustawa Marka Brzezina, pod jego nieobecność, odebrał Bogdan Bartnicki, zastępca dyrektora Departamentu Rozwoju Obszarów Wiejskich i Rolnictwa. Kolejna statuetka trafiła do rąk Agnieszki Stajszczak, prezesa LGD Ziemia Lubawska, sponsora gali. Statuetkę wójta otrzymała także Hanna Tracz, również sponsor, właścicielka firmy „K.O.B.” związanej z budownictwem. Ostatnią statuetką uhonorowana została redakcja „Gazety Nowomiejskiej” za promocję przedsiębiorczości na terenie gminy Kurzętnik.

Wójt Wojciech Dereszewski, zabierając głos na gali zaznaczył, że przedsiębiorców z gminy Kurzętnik cechuje współodpowiedzialność za rozwój gminy, determinacja, umiejętność niekiedy podejmowania ryzykownych decyzji i oczywiście etyka w biznesie.
Swoją grą galę uświetniła orkiestra dęta pod batutą Mariusza Brzezickiego z GCK.
Po części oficjalnej rozpoczął się wieczorek integracyjny przy muzyce. ul


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages