Piątek, 15 stycznia 2021. Imieniny Arnolda, Dory, Pawła

Wielopokoleniowe kolędowanie w Marzęcicach

2019-12-21 12:47:33 (ost. akt: 2019-12-21 12:50:33)
Goście spotkania dopisali

Goście spotkania dopisali

Autor zdjęcia: SP Marzęcice

Wieczorem 18 grudnia 2019 roku świetlica wiejska w Marzęcicach wypełniona była po brzegi, a to za sprawą Wielopokoleniowego Kolędowania, na które mieszkańców Marzęcic i okolic zaprosili: Szkoła Podstawowa im. Przyjaciół Ziemi, Koło Gospodyń Wiejskich oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Marzęcicach.

Z zaproszenia licznie skorzystali mieszkańcy, a także Przewodniczący Gminy Kurzętnik Zbigniew Lewicki, ks. kan. Zbigniew Markowski, Dyrektor GCK w Kurzętniku Roman Lewicki, Sołtys wsi Marzęcice Damazy Kowalski oraz Przewodniczący Rady Rodziców Antoni Czupryński. Uroczystość otworzyli organizatorzy, czyli wicedyrektor szkoły Anita Wolska, szefowa KGW Grażyna Januszewska oraz prezes OSP Wojciech Kozłowski.

Następnie na scenie wystąpił gość specjalny chór „Harmonia” pod kierownictwem Marka Piątkowskiego.
Po koncercie chóru na scenie pojawiali się kolejno młodzi wykonawcy –uczniowie klas I-IV, którzy śpiewali kolędy i pastorałki, włączając licznie przybyłych gości do wspólnego kolędowania. Gdy uczniowie zakończyli swoje śpiewanie, na scenie wystąpili kolejno nauczyciele i pracownicy marzęcickiej placówki, panie z KGW oraz druhowie OSP wraz z zaproszonymi gośćmi. Na zakończenie w kolędowym repertuarze zaprezentował się chórek szkolny, zapraszając wszystkich do wspólnego śpiewu i zachęcając w ostatniej pieśni do przekazania sobie znaku pokoju.

Koordynatorem tego kolędowego przedsięwzięcia była p. Anna Lewicka. Organizatorzy podziękowali gościom, rodzicom i dziadkom, a także wszystkim, którzy skorzystali tak licznie z zaproszenia i w przede dniu Świat Bożego Narodzenia zechcieli w wyjątkowy sposób celebrować polską tradycję śpiewania kolęd. Podziękowania skierowano również do dyrektora i pracowników GCK w Kurzętniku za pomoc przy realizacji uroczystości. Uroczystość zakończono słodkim poczęstunkiem, na który zaproszono wszystkich uczestników Wielopokoleniowego Kolędowania.
SP Marzęcice

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages