Wtorek, 14 lipca 2020. Imieniny Kamili, Kamila, Marcelego

Zagrało sześć orkiestr na VI Kurzętnickich Impresjach Orkiestr Dętych [ZDJĘCIA]

2019-08-26 18:22:16 (ost. akt: 2019-08-26 18:33:25)
Występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Kurzętnika pod batutą Mariusza Brzezickiego

Występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Kurzętnika pod batutą Mariusza Brzezickiego

Autor zdjęcia: Grażyna Jonowska

Sześć orkiestr dętych zaprezentowało się na VI Kurzętnickich Impresjach Orkiestr Dętych. Gospodarzami spotkania byli Gminne Centrum Kultury w Kurzętniku i kurzętnicka Młodzieżowa Orkiestra Dęta.

Z zaproszenia organizatorów skorzystało pięć orkiestr: Miejska Orkiestra Dęta w Lubawie, Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Krzynowłogi Małej, Parafialna Orkiestra Dęta ze Szczutowa, Augustowska Orkiestra Dęta i Orkiestra Dęta OSP Raczki i Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Miejskiego Centrum Kultury w Nowym Mieście Lubawskim. Nie zabrakło też gospodarzy — Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Gminnego Centrum Kultury w Kurzętniku.

Do południa orkiestry uświetniły swoim akompaniamentem msze święte w kościołach w: Kurzętniku, Brzoziu Lubawskim, Tereszewie i Mikołajkach. Następnie barwnym korowodem przemaszerowały z centrum kultury w Kurzętniku na zmodernizowany rynek i wspólnie wykonały „Marsz Kurzętnicki” i „Orkiestry Dęte”.

Potem, w wypełnionym po brzegi słuchaczami amfiteatrze, odbył się koncert poszczególnych orkiestr, które oklaskiwane były gromkimi brawami. Na zakończenie imprezy kapelmistrzom wręczono pamiątkowe statuetki. Nie zabrakło też pamiątkowego zdjęcia.

Więcej informacji w piątkowej "Gazecie Nowomiejskiej".

Grażyna Jonowska

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages