Piątek, 3 lipca 2020. Imieniny Anatola, Jacka, Mirosławy

Śpiewali religijne pieśni w kurzętnickim amfiteatrze

2019-07-24 14:56:12 (ost. akt: 2019-07-24 14:59:36)
Tytuł Osobowości Przeglądu "wyśpiewała" Anastazja Nowicka

Tytuł Osobowości Przeglądu "wyśpiewała" Anastazja Nowicka

W minioną niedzielę w amfiteatrze w Kurzętniku odbył się VIII Przegląd Pieśni Religijnej. Spotkanie połączone było z Dniami Gminy Kurzętnik i Expom S. A. oraz z odpustem w kurzętnickiej Parafii pw. św. Marii Magdaleny.

Swoje umiejętności wokalne zaprezentowali młodzi soliści i schole, prezentując repertuar religijny. Uroczystość otworzyli Magdalena Rynkowska, sekretarz gminy Kurzętnik oraz Roman Lewicki, dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Kurzętniku. Na początek zaśpiewały kurzętnickie „Anibabki”. Po nich zaprezentowało się 18 solistów i dwie schole. Wokaliści reprezentowali powiaty nowomiejski, brodnicki i iławski. Komisja konkursowa — Anna Weisgerber, Aleksandra Lewicka i Mateusz Marchlewski, seminarzysta Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Toruńskiej wyłoniła Osobowość Przeglądu. Tytuł ten przyznano Anastazji Nowickiej. Imprezę poprowadziła Anna Lewicka, inicjatorka przeglądu. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe statuetki — anioły i dyplomy.

Grażyna Jonowska

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydaniePolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages