Czwartek, 26 listopada 2020. Imieniny Leona, Leonarda, Lesławy

Upalna Kogucia Dycha w Kurzętniku

2019-07-22 18:11:31 (ost. akt: 2019-07-22 20:06:26)
Start do biegu głównego w Kurzętniku na rynku

Start do biegu głównego w Kurzętniku na rynku

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Siódma edycja Koguciej Dychy, biegu w Kurzętniku, rozegrana została z udziałem 208 biegaczy — łącznie z wózkami i uczestnikami nordic walking.

Na początek imprezy, związanej z Dniami Kurzętnika i Expomu, wystartował Bieg Przedszkolaka na 400 metrów. Na starcie stanęło 65 maluchów, które dzielnie walczyły na trasie, by wywalczyć prawdziwy medal.

Jednym z dystansów „dychy” był bieg Małego Koguta na 3,5 kilometra. Jako pierwszy zameldował się na mecie Damian Rutkowski z Lidzbarka Warmińskiego. Za nim przybiegł Bartosz Budnik z Inowrocławia. Trzecią lokatę wywalczył Alan Grazul z Lidzbarka Warmińskiego. Na trasie walczyły również dziewczęta. Pierwsza była Otylia Ulińska, druga Lena Kozłowka, a trzecia Patrycja Jeznach (wszystkie Kurzętnik).

Główny bieg na dystansie 10 kilometrów (kat. open) wygrał Andrzej Rogiewicz z Grudziądza, na drugiej pozycji sklasyfikowano Giovani Moretti (Włochy), natomiast na trzeciej Wojciecha Świderek z Torunia. Wśród pań triumfowała Mariola Sudzińska z Olsztyna, przed Kamilą Pawłowską z Kurzętnika i Teresą Kamińską, mieszkanką Miesiączkowa.

Wyróżniono najlepszych z zawodników z gminy Kurzętnik.
Pierwsze miejsce i puchar firmy Lüttgens zdobył Paweł Moskal. Drugie miejsce przyznano Mariuszowi Pawłowskiemu. Wręczono mu puchar firmy Szlifmar. Trzecie miejsce oraz puchar firmy APRS przypadł Przemysławowi Patalon.
W marszu nordic walking na kilkunastu startujących (wśród zawodników z naszego powiatu) najwyżej sklasyfikowany został Krzysztof Niścigorski z Nowego Miasta, zdobywca 2 miejsca w kategorii M1. ul

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages