Wtorek, 26 stycznia 2021. Imieniny Lutosława, Normy, Pauliny

Blisko dwustu stypendystów

2019-06-19 09:58:07 (ost. akt: 2019-06-19 10:18:36)

Autor zdjęcia: Marcin Zalewski

Dzień przed zakończeniem roku szkolnego Wojciech Dereszewski, wójt gminy Kurzętnik wręczył stypendia najzdolniejszym uczniom z terenu swojego samorządu.

Stypendia wójta gminy Kurzętnik wyróżniające najlepszych uczniów z czterech szkół na terenie gminy przyznawane są co semestr. Tym razem na sali gimnastycznej Zespołu Szkół im. Władysława Jagiełły w Kurzętniku wyróżniono stu dziewięćdziesięciu czterech uczniów szkół z Brzozia Lubawskiego, Kurzętnika, Marzęcic i Tereszewa. Łączna kwota stypendiów to 97.150 zł, a więc średnio na ucznia przypadło nieco ponad 500 zł.

Od 2012 r. wójt gminy Kurzętnik przyznał łącznie 2.099 stypendiów na łączną kwotę 1.017.300 zł.

Przekazywanie stypendiów odbyło się podczas sesji Rady Gminy, gdzie zebrane było grono nauczycielskie, rodzice i samorządowcy. Z tego powodu Wojciech Dereszewski przedstawił raport o stanie oświaty w gminie Kurzętnik, jej wynikach, kosztach utrzymania oddziałów oraz osiągnięciach. Przedstawił także zarys planu zmian w tamtejszym szkolnictwie, który od blisko miesiąca wznieca dyskusje wśród rodziców. Temat opiszemy w kolejnym wydaniu "Gazety Nowomiejskiej".

mzalCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages