Poniedziałek, 20 stycznia 2020. Imieniny Fabioli, Miły, Sebastiana

Święto Szkoły połączone z Dniem Ziemi w Marzęcicach

2019-05-05 12:02:33 (ost. akt: 2019-05-05 12:06:19)
Zebrani na uroczystości w szkole w Marzęcicach

Zebrani na uroczystości w szkole w Marzęcicach

Autor zdjęcia: SP Marzęcice

Dnia 26 kwietnia 2019 roku w Szkole Podstawowej im. Przyjaciół Ziemi w Marzęcicach obchodzono Święto Szkoły i Dzień Ziemi.

W uroczystości udział wzięli: Sekretarz Gminy p. Magdalena Rynkowska, przewodnicząca Rady Rodziców - Edyta Świątkowska,  Prezes OSP w Marzęcicach p. W. Kozłowski, Przewodnicząca KGW p. Grażyna Januszewska, Prezes Kółka Rolniczego p. I. Krasińska, Sołtys wsi Marzęcice p. Damazy Kowalski, emerytowani pracownicy szkoły i najstarsi absolwenci oraz cała społeczność szkolna

Po powitaniu zebranych przez SU głos zabrała Pani Dyrektor Katarzyna Pukalska, która podziękowała wszystkim za wielkie zaangażowanie w realizację działań związanych ze Świętem Szkoły i Dniem Ziemi wśród których znalazły się działania związane z historią szkoły i ochroną przyrody, a szczególnie z zachowaniem bioróżnorodności . Głos zabrali również zaproszeni goście: Sekretarz Gminy p. Magdalena Rynkowska, która przekazała na ręce Pani Dyrektor prezent w postaci ryciny przedstawiającej obecny budynek szkoły oraz emerytowani dyrektorzy szkoły p. Barbara Zielińska i p. Zbigniew Urbański, którzy podzielili się swoimi wspomnieniami związanymi z historią szkoły.

W drugiej części uroczystości wszyscy zebrani mieli okazję obejrzeć występy uczniów, które wywołały moment ekologicznej refleksji, że Ziemia jest naszym wspólnym dobrem, dlatego musimy wszyscy o nią dbać. Bardzo miłym i atrakcyjnym elementem uroczystości były występy taneczne zespołu „Eko Dance” i radosny śpiew chórku szkolnego, w tym wspólne śpiewanie piosenki „Pięknie żyć”.

Pani Dyrektor podsumowując uroczystość podziękowała wszystkim, którzy przyczynili się do tego, by była tak atrakcyjna i pełna wrażeń oraz zaprosiła do obejrzenia wystaw związanych z historią szkoły i zachowaniem bioróżnorodności, które są efektem podejmowanych działań. Warto dodać, że przed uroczystym apelem emerytowani pracownicy spotkali się w klasach z uczniami, aby przybliżyć czasy, w których pracowali w marzęcickiej placówce. Były to godne uwagi wspomnienia i interesujące fakty, które zaciekawiły uczniów. Dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli to ważne święto spędzić razem z nami!

SP Marzęcice


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages