Wtorek, 4 sierpnia 2020. Imieniny Dominiki, Dominika, Protazego

Poszli za Chrystusem na kurzętnicką Golgotę

2019-04-15 13:10:46 (ost. akt: 2019-04-15 14:41:30)
Aktorzy grający w wielkopostnym spektaklu

Aktorzy grający w wielkopostnym spektaklu

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Niedzielne Misterium Męki Pańskiej w Kurzętniku obejrzało ponad dwa tysiące osób. Widowisko to od 13 lat wpisuje się w klimat Niedzieli Palmowej, nie tylko Kurzętnika, ale również całego powiatu nowomiejskiego.

W plenerowej Drodze Krzyżowej biorą udział głównie mieszkańcy kurzętnickiej gminy. Są to reprezentanci różnych zawodów, jest wielu uczniów szkół różnego szczebla, ale i spora grupa emerytów. Role kobiet jerozolimskich grają w większości członkinie zespołu śpiewaczego Anibabki. W spektakl zaangażowani są również strażacy ochotnicy z okolicznych jednostek. Warto też wspomnieć, że w tegorocznym misterium zagrało ponad 120 osób. Głównym organizatorem przedsięwzięcia było Gminne Centrum Kultury.

Anna Lewicka, która reżyseruje od początku misterium, zaznacza, że co roku stara się rozbudować misterium, urozmaicając poszczególne sceny, dodając nowe dekoracje, rekwizyty i stroje. — Cieszy fakt, że co roku pojawiają się nowi aktorzy, dodaje Anna Lewicka.

Wielkopostny korowód z palmami, prowadzący Chrystusa przeszedł uliczką na plac u podnóża góry. Przy Gminnym Centrum Kultury odbyła się jakby pierwsza część Misterium Wielkopostnego — ostatnia wieczerza, ogród oliwny i osądzenie Chrystusa oraz biczowanie. Potem orszak ruszył na naszą Golgotę, gdzie Jezus został ukrzyżowany.

Wielu aktorów widowiska podkreślała, że udział w Misterium Męki Pańskiej, to ogromne duchowe przeżycie, tym bardziej, że niektórzy zagrali we wszystkich kurzętnickich misteriach.

Na koniec tradycyjnie przedstawiono wszystkie osoby zaangażowane w widowisko. Do widzów zwrócił się Roman Lewicki, dyrektor GCK, o przesłaniu religijnym wielkopostnego obrazu mówił ks. Zdzisław Szymański, proboszcz parafii w Kurzętniku, mówiła także Bożena Zaborowska, skarbnik Gminy Kurzętnik. ulPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages