Piątek, 25 września 2020. Imieniny Aureli, Kamila, Kleofasa

Prawdziwy festiwal tańców i pląsów w wykonaniu przedszkolaków

2019-04-13 13:51:19 (ost. akt: 2019-04-13 13:56:37)

Autor zdjęcia: Nadesłane

Już po raz kolejny w Szkole Podstawowej im. Przyjaciół Ziemi w Marzęcicach wystąpili uczestnicy „II Gminnego Przeglądu Tańców i Pląsów Przedszkolnych". Na scenie zaprezentowało się 8 grup przedszkolnych.

Wystąpiły dzieci z przedszkola „Kogucik” w Kurzętniku pod kierownictwem Justyny Rogowskiej i Anny Szczawińskiej, dzieci 3-4-5 letnie z Punktu Przedszkolnego ze Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Brzoziu Lubawskim przygotowane przez Marię Orłowską i Joannę Fanslau, dzieci 6-letnie ze Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Tereszewie pod kierownictwem Marty Pączkowskiej, dzieci z oddziałów przedszkolnych ze SP im. Władysława Jagiełły w Kurzętniku „Bractwo sówek” pod wodzą Agaty Kopańskiej i „ Bractwo Jagódek” pod przewodnictwem Elżbiety Adamskiej i Joanny Robaczewskiej, dzieci 3-4-letnie z punktu przedszkolnego w Marzęcicach pod kierownictwem Magdaleny Ćwiklińskiej i Beaty Kopyczyńskiej oraz oddziały przedszkolne „ Motylki” i „Pszczółki” ze SP w Marzęcicach przygotowane przez Ewę Zalewską i Aleksandrę Klimek.

Na widowni znaleźli się zaproszeni goście w tym: sekretarz gminy Magdalena Rynkowska, przewodnicząca Rady Rodziców — Edyta Świątkowska, organizatorzy i zaproszona publiczność. Wszyscy mogli podziwiać różnorodne tańce od rock and rolla począwszy a na pirackich i indiańskich rytmach kończąc. Wszystkie występy wzbudzały nie mały zachwyt i zaskakiwały barwnymi strojami, świetną choreografią oraz profesjonalnym przygotowaniem.

Przegląd uświetniły występy grupy Eco Dance z marzęcickiej placówki pod kierownictwem Anny Lewickiej, zajęcia fitnessu w młodzieżowej obsadzie oraz grupa cyrkowa „Heca” z Lipinek, której pokazy były główną atrakcją tegorocznego przeglądu. Popisy cyrkowców, ich akrobacje oraz szeroki wachlarz sztuki cyrkowej mogli podziwiać również pozostali uczniowie szkoły w Marzęcicach bowiem młodzi artyści w między czasie występowali na szkolnych korytarzach.

O oprawę muzyczną zadbała Anna Lewicka, która świetnie sprawdziła się również w roli prowadzącej. Organizatorami przeglądu były wychowawczynie oddziałów przedszkolnych: Magdalena Ćwiklińska, Beata Kopyczyńska, Ewa Zalewska i Aleksandra Klimek.

Na zakończenie każda grupa przedszkolna otrzymała z rąk Katarzyny Pukalskiej, dyrektorki szkoły pamiątkową statuetkę, dyplom oraz nagrodę rzeczową. Wszystkie występujące dzieci otrzymały również słodkie niespodzianki. Tegoroczny przegląd już za nami ale publiczność jeszcze długo będzie pod wrażeniem jego wysokiego poziomu i rozmachu. Organizatorzy zapraszają do Marzęcic już za rok.
Dziękujemy Wójtowi Gminy Kurzętnik, Panu Wojciechowi Dereszewskiemu, Szkolnej Kasie Oszczędności oraz Radzie Rodziców za wsparcie finansowe.
Organizatorzy imprezy

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages