Czwartek, 21 stycznia 2021. Imieniny Agnieszki, Jarosława, Nory

Od dekady działają na rzecz swojej wsi

2019-04-03 09:30:08 (ost. akt: 2019-04-03 10:02:23)

Autor zdjęcia: nadesłane

Stowarzyszenie Moja Wieś Wawrowice powstało z oddolnej inicjatywy 19 mieszkańców i działa już dziesięć lat na rzecz swojej małej ojczyzny.

Członkowie Stowarzyszenia Moja Wieś Wawrowice spotkali się w tamtejszej świetlicy wiejskiej, by uczcić okrągłe dziesiąte urodziny swojej organizacji. Od 2009 roku stowarzyszenie zajmuje się poprawą estetyki wsi i stworzyło uwielbiany przez letników plac rekreacyjny nad Jeziorem Skarlińskim.

Do tego w ubiegłym roku powstał plac zabaw dla dzieci i siłownia dla dorosłych na placu rekreacyjnym nad jeziorem. Członkowie zajmują się także organizacją festynów, imprez kulturalnych, wycieczek i półkolonii dla dzieci i dorosłych, a także organizacją stoisk i wieńców na dożynki. Prezesem stowarzyszenia jest Benedykt Rochnowski.

— Z każdym rokiem rodziły się nowe pomysły i powstawały kolejne obowiązki, nie zawsze łatwe do zrealizowania. Po dziesięciu latach jesteśmy już na etapie satysfakcji z tego co udało się zrealizować z myślą o naszych następcach i przyszłych pokoleniach. Pokazaliśmy na czym polega integracja i praca społeczna, jak pielęgnować tradycje i cieszyć się z życia — mówi Renata Rochnowska ze stowarzyszenia.

Podczas spotkania z okazji 10-lecia stowarzyszenia Magdalena Rynkowska, sekretarz gminy Kurzętnik imieniu wójta oraz własnym złożyła gratulacje, a na ręce Prezesa przekazała list gratulacyjny oraz upominek. Prezes Rochnowski podziękował wszystkim, którzy zaangażowali się w realizację zadań statutowych stowarzyszenia, za ich współpracę, pomoc i zaangażowanie.

mzalCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages