Niedziela, 17 listopada 2019. Imieniny Grzegorza, Salomei, Walerii

Projektowe działania w szkole w Tereszewie

2019-03-04 18:48:30 (ost. akt: 2019-03-04 18:51:31)
Dyrektorka szkoły Wioletta Kozłowska wzięła udział w spotkaniu w ramach Programu edukacyjnego „100-lecie złotówki. Oszczędzanie się opłaca”

Dyrektorka szkoły Wioletta Kozłowska wzięła udział w spotkaniu w ramach Programu edukacyjnego „100-lecie złotówki. Oszczędzanie się opłaca”

Autor zdjęcia: SP Tereszewo

Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Tereszewie we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim, Uniwersytetem Nowoczesnego Obywatela oraz Kuratorium Oświaty w Olsztynie, realizuje projekt „100 lecie złotówki – oszczędzanie się opłaca.

W związku z tym 18 lutego w naszej szkole odbyło się spotkanie seniorów i młodzieży z Wójtem Gminy Kurzętnik Panem Wojciechem Dereszewskim, przedstawicielem Komendy Powiatowej Policji młodszą aspirant Ludmiłą Mroczkowską oraz Dyrektorem Szkoły Podstawowej im. KOU w Tereszewie Panią Wiolettą Kozłowską.

Pani Dyrektor powitała gości, wprowadziła w temat spotkania i zapoznała ze szczegółowym programem.
Młodszy aspirant Ludmiła Mroczkowska zapoznała seniorów oraz młodzież z metodami stosowanymi przez oszustów (na wnuczka, na policjanta, na inkasenta itp.) Wyjaśniała czego nie należy robić, na co zwracać uwagę, czego unikać, aby nie zostać oszukanymi, pozbawionymi oszczędności, często gromadzonymi kosztem wielu wyrzeczeń. Ostrzegała również młodzież przed zawieraniem znajomości w sieci, podawaniem swoich danych, umieszczaniem zdjęć na portalach społecznościowych. Wyjaśniała jakie mogą być konsekwencje nieodpowiedzialnego korzystania z Internetu.

Uczeń klasy VIII Adam Stępień w imieniu młodzieży mówił do zebranych seniorów co oni, młodzi ludzie robią aby ustrzec swoich dziadków przed oszustwem, co dziadkowie powinni wiedzieć o swoich wnukach, żeby nie uwierzyć w każde kłamstwo mówione rzekomo w ich imieniu, a tym samym nie dać się okraść.
Wójt Gminy Kurzętnik Pan Wojciech Dereszewski wygłosił prelekcję na temat „Jak obniżyć koszty utrzymania gospodarstwa domowego”. Mówił o korzystaniu z kart płatniczych i kredytowych, o roli segregacji śmieci, o modernizacji ogrzewania domu, o docieplaniu domów, o oszczędności wody, energii elektrycznej (tę uwagę kierując głównie do młodzieży).

Podsumowaniem spotkania była dyskusja. W miłej atmosferze, przy kawie, seniorzy mogli zadać pytania Panu Wójtowi, Pani Policjantce, Pani Dyrektor. Mogli wyrazić własne opinie, spostrzeżenia, uwagi.
Ostatnią częścią pierwszego etapu działań był udział Dyrektora Szkoły Pani Wioletty Kozłowskiej oraz koordynatora działań Barbary Rogowskiej w spotkaniu w ramach Programu edukacyjnego „100-lecie złotówki. Oszczędzanie się opłaca”, którego organizatorami byli: Uniwersytet Nowoczesnego Obywatela i NBP Oddział Okręgowy w Olsztynie. Wydarzenie odbyło się pod patronatem Wojewody Warmińsko-Mazurskiego i wziął w nim udział Wicewojewoda Sławomir Sadowski.
SP Tereszewo


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydaniePolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages