Bardzo dobre wyniki w Elblągu

2019-03-04 18:21:14(ost. akt: 2019-03-04 18:24:26)
Zawodnicy i trenerzy wrócili zadowoleni z Elbląga do Kurzętnika

Autor zdjęcia: KS Zamek

Dnia 2 marca 2019 r. odbyły się w Elblągu Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Podnoszeniu Ciężarów. Wystartowały w nich 2 sztangistki i 9 sztangistów z Kurzętnika. Pod okiem trenerów Andrzeja i Mirka Kowalczyków wywalczyli cztery złote, trzy srebrne i trzy brązowe medale.
W kategorii 71 kg kobiet do lat 17-tu zwyciężyła Martyna Stępień która w rwaniu zaliczyła 32 kg i w podrzucie 40 kg co dało jej 72 kg w dwuboju. W kategorii 59 kg do lat 20-tu złoty medal wywalczyła Karolina Sepetowska z wynikiem 59 kg (25 kg+34 kg). W kategorii do lat 15-tu chłopców w kat . wag. 55 kg brązowy medal wywalczył Paweł Kowalczyk 101 kg (43+58), w tej samej kategorii czwarte miejsce wywalczył Łukasz Sepetowski 97 kg (42+55). W kat. wag. 67 kg srebrny medal wywalczył Antonii Kwiatkowski 61 kg (27+34), w kategorii 73 kg także srebrny Kamil Kłosowski 167 kg (76+91), w kategorii 81 kg drugie miejsce zajął Miłosz Trzciński 119 kg (53+66), trzeci był Adam Stępień 98 kg (44+54). W kategorii mężczyzn do lat 20-tu trzecie miejsce w kategorii 89 kg zajął Sebastian Wasiewski z wynikiem 199 kg (89+110), w kategorii wagowej 109 kg złoty medal wywalczył Rafał Luliński z wynikiem 177 kg (82+95). W kategorii wagowej +109 kg do lat 23 złoty medal wywalczył Tomasz Luliński z wynikiem 272 kg (116+156).

Start należy zaliczyć do bardzo udanych, każdy zawodnik ustanowił przynajmniej jeden rekord życiowy, a teraz przed nimi przygotowania i starty w Mistrzostwach Polski w swoich kategoriach wagowych.