Piątek, 22 stycznia 2021. Imieniny Dominiki, Mateusza, Wincentego

Koło Gospodyń Wiejskich z Brzozia Lubawskiego ma już 60 lat...

2019-02-17 14:59:05 (ost. akt: 2019-02-17 15:12:02)
Jubileuszowe zdjęcie członkiń KGW w Brzoziu Lubawskim

Jubileuszowe zdjęcie członkiń KGW w Brzoziu Lubawskim

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Diamentowy jubileusz świętowało Koło Gospodyń Wiejskich z Brzozia Lubawskiego. Z okazji 60-lecia istnienia zorganizowano uroczysty wieczór z udziałem członkiń koła i zaproszonych gości.

Na początek wszyscy uczestnicy jubileuszowego spotkania wysłuchali mszy świętej, która odprawił ks. Bernard Zakrzewski, proboszcz miejscowej parafii.

Następnie, już na sali, gości przywitali uczniowie szkoły podstawowej. Na okoliczność uroczystości dzieci wraz z nauczycielką Ewą Leśniewską przygotowały humorystyczny spektakl nawiązujący do początków i dnia dzisiejszego koła gospodyń.

Potem przywitała wszystkich Irena Czepek, przewodnicząca koła, głos oddając Stefanii Kowalskiej, by odczytała historię ostatniego 10-lecia koła. Głos zabierali także goście, którzy oprócz życzeń i gratulacji obdarowali członkinie koła praktycznymi prezentami.

Czas imprezy jubileuszowej upłynął na wspomnieniach i miłej, integracyjnej zabawie do późnych godzin nocnych. Warto zaznaczyć, że wśród gości była 86-letnia Adela Kołakowska, pierwsza przewodnicząca koła w 1959 roku. Jak wyglądała ówczesna działalność koła w Brzoziu Lubawskim, napiszemy w relacji z uroczystości na łamach piątkowej „Gazety Nowomiejskiej”
ul

KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH Z BRZOZIA LUB. W LATACH 1966-67

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages