Wtorek, 15 października 2019. Imieniny Jadwigi, Leonarda, Teresy

Spotkanie w wigilijnym klimacie

2018-12-17 15:58:08 (ost. akt: 2018-12-17 16:10:22)

Autor zdjęcia: Grażyna Jonowska

W Gminnym Centrum Kultury odbyła się wigilia gminy Kurzętnik. Podczas spotkania podsumowany został miniony rok i uhonorowano pary małżeńskie obchodzące diamentowe oraz złote jubileusze.

Zgromadzonych gości przywitał Wojciech Dereszewski, gospodarz gminy, który wyraził radość, że wszyscy możemy zasiąść przy świątecznym stole. A stół, jak zaznaczył, jednoczy ludzi.
Głos zabierali również goszczący na spotkaniu — Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa i Jolanta Szulc, radna sejmiku. Garść swoich refleksji, wraz z życzeniami przekazał także Zbigniew Lewicki, przewodniczący rady.

Atmosferę muzyczną gminnej wigilii, swoim świątecznym repertuarem, tworzyła orkiestra dęta pod batutą Mariusza Brzezickiego, na scenie wystąpił również zespół młodych śpiewaków, przygotowany przez Monikę Weisgerber oraz kurzętnicki zespół Anibabki, prowadzony przez Annę Lewicką.

Podniosłym momentem było uhonorowanie par małżeńskich, które w tym roku obchodzą diamentowe gody, czyli 60-lecie pożycia małżeńskiego i złotych jubilatów z 50-letnim stażem małżeńskim. Wszystkie trzy diamentowe pary pochodzą z Nielbarka, a byli to: Bogumiła i Marian Kroll, Halina i Benedykt Tuszyńscy, Krystyna i Zbigniew Zelmowie.

Wszystkim jubilatom gratulacje złożył wójt Dereszewki i „pięćdziesięciolatkom” wręczył Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie od Prezydenta RP. Końcowym akcentem uroczystości było podzielenie się opłatkiem przez uczestników wigilii.

ZŁOCI JUBILACI Z GMINY KURZĘTNIK
Genowefa i Henryk Burkiewiczowie (Krzemieniewo), Gertruda i Robert Domżalscy (Nielbark), Anna i Alfons Dereszewscy, Irena i Władysław Jabłońscy, Lidia i Henryk Lesińscy,Felicja i Tadeusz Olkowie, Anna i Zbigniew Orwatowie, Stanisława i Jerzy Otrębowie,Teresa i Henryk Sadowscy,Honorata i Tadeusz Sikorscy (wszyscy Kurzętnik), Urszula i Stefan Zawaccy, Krystyna i Henryk Szustkowscy (Mikołajki), Maria i Jan Malinowscy (Wawrowice), Halina i Edward Milewscy, Maria i Tadeusz Siwikowie (Tereszewo), Irena i Franciszek Ostrowscy (Szafarnia), Gertruda i Hubert Prusak (Bratuszewo), Halina i Szymon Siemiątkowscy (Lipowiec), Jan Bożena Wardowscy (Brzozie Lubawskie), Barbara i Jerzy Wierzchowscy (Bratuszewo)
Stanisław R. Ulatowski


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages