Wtorek, 15 października 2019. Imieniny Jadwigi, Leonarda, Teresy

Idą święta, jaką choinkę wybrać?

2018-12-13 11:18:01 (ost. akt: 2018-12-13 11:22:46)

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Drzewko świąteczne ma być cięte, czy rosnące w donicy? Wybór drzewek jest spory i do nas należy decyzja. O poradę poprosiliśmy Andrzeja Andrzejewskiego, doświadczonego właściciela szkółki na Górnym Kurzętniku.

Jaką choinkę wybrać? Niektórzy z nas mają ten temat ugruntowany od lat, wielu z nas się do końca waha. Może to być drzewko zwykłe, tradycyjnie pachnące — świerkowe, bądź bardziej ekskluzywna jodła lub srebrna odmiana świerku. Najbardziej popularnym i tanim drzewkiem jest świerk zwyczajny, który jest tradycyjnie, stawiany w polskich domach. Jest to jednak najmniej trwałe drzewko. Wiele osób decyduje się na choinkę w donicy. Takie drzewka, po okresie świątecznym można przechować i wiosną posadzić przy domu, w ogrodzie lub na działce rekreacyjnej.

Wielu wybiera srebrne świerki kłujące w donicach. Po świętach takie drzewko można przechować, na przykład w garażu bądź innym chłodnym miejscu, natomiast wiosną posadzić w plenerze — doradza Andrzej Andrzejewski, właściciel szkółki z Górnego Kurzętnika.

Zależnie od zasobności portfela można pokusić się o zakup jodły kaukaskiej, która doskonale nadaje się na drzewko bożonarodzeniowe, chociażby z uwagi na swój symetryczny kształt lub jodły Frasera, drzewka o ciemnozielonym, błyszczącym igliwiu. Taka choinka długo postoi w naszych domach, a do tego pięknie pachnie.

Jak co roku mamy dla naszych Czytelników kilkanaście choinek bożonarodzeniowych ze szkółki Andrzeja Andrzejewskiego. Wystarczy zrobić sobie i bliskim świąteczne zdjęcie z “Gazetą Nowomiejską” w ręku i wysłać je na adres nowemiasto@gazetaolsztynska.pl lub na naszego Facebooka do poniedziałku 17 grudnia wraz ze zgodą na publikację. Autorzy najoryginalniejszych fotek dostaną piękną choinkę. Warto dodać, że okazja do świątecznego fotografowania nadarzy się już w najbliższą niedzielę podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego na nowomiejskim rynku. Będzie także możliwość zakupu „Gazety Nowomiejskiej” na stoisku Stowarzyszenia Ochrony Zwierząt "Przytul Psisko", do którego zapraszamy podczas jarmarku.

ul
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages