Czwartek, 28 stycznia 2021. Imieniny Agnieszki, Kariny, Lesława

Pierwsza Gala Aktywności Lokalnej

2018-11-26 10:19:50 (ost. akt: 2018-11-26 11:18:02)

Autor zdjęcia: Marcin Zalewski

W hali Zespołu Szkół Zawodowych w Kurzętniku odbyła się gala dla organizacji pozarządowych, rękodzielników i twórców ludowych z terenu ziemi lubawskiej.

Organizatorem imprezy była Lokalna Grupa Działania "Ziemia Lubawska". Z zaproszenia skorzystało blisko trzydzieści stowarzyszeń, fundacji oraz producentów lokalnych i rękodzielników. Była to okazja do zapoznania się z produktami, pomysłami i stojącymi za nimi ludźmi. Przygotowano także wystąpienia dotyczące ekonomii społecznej.

LGD postanowiło również nagrodzić wybrane organizacje i twórców. Każdy z wyróżnionych otrzymał 800 zł oraz kronikę do zapisywania historii organizacji. Wybierano najbardziej aktywne organizacje w każdej gminie. W Nowym Mieście nagrodzone zostało Stowarzyszenie Manufaktura Nowomiejska, z gminy Grodziczno Koło Gospodyń Wiejskich w Ostaszewie, z gminy Biskupiec KGW w Łąkorzu, z gminy Kurzętnik Stowarzyszenie Reduta Tradycji i Historii Ziemi Lubawskiej, z gminy Rybno Stowarzyszenie "Żabianka", a w gminie wiejskiej Nowe Miasto Stowarzyszenie Wspomagania Rozwoju Dzieci i Młodzieży Błękitna Mila z Pacółtowa. Ta organizacja została również wyróżniona jako najbardziej aktywna organizacja na terenie całej ziemi lubawskiej. Nagrodę dla najaktywniejszej spółdzielni socjalnej otrzymało Herbarium z Lipinek, najaktywniejsza zdaniem komisji była Fundacja im. Działyńskich, wyróżniony zostało także Rejonowe Koło Pszczelarzy z Nowego Miasta oraz rękodzielniczka Lucyna Kozłowska.

Na podsumowanie każdy mógł poczęstować się pysznym tortem i obiadem przygotowanym przez uczniów ZSZ Kurzętnik.

mzalCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages