Czwartek, 26 listopada 2020. Imieniny Leona, Leonarda, Lesławy

V Niepodległościowy Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Kurzętnik

2018-11-19 19:49:59 (ost. akt: 2018-11-20 17:57:58)
Podczas turnieju w szkole w Brzoziu Lubawskim

Podczas turnieju w szkole w Brzoziu Lubawskim

Autor zdjęcia: SP Brzozie Lubawskie

17.11.2018 r. w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Brzoziu Lubawskim w jubileuszowym roku odzyskania przez Polskę Niepodległości odbył się V Niepodległościowy Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Kurzętnik.

W zmaganiach w „królewskiej grze” uczestniczyło 45 graczy, którzy rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych: seniorzy, juniorzy młodsi (do 8 lat ), juniorzy starsi ( powyżej 8 lat ). Turniej rozgrywano systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund, czas partii – 15 minut na zawodnika.

Po blisko czterech godzinach podsumowano rozgrywki. W najmłodszej grupie dziewcząt – O. Brodzińska - została zwyciężczynią w kategorii. Wśród chłopców do lat 8 pierwszy był F. Szwarc, drugi – K. Grzywacz, trzeci – A. Kądziela. W grupie powyżej 8 lat pierwsza trójka dziewcząt to: W. Dziodko, M. Grzywacz, D. Figurska, zaś wśród chłopców: D. Pruchniewski, W. Grzywacz, C. Szwarc. Wśród uczestników było 8 uczniów naszej szkoły, z których najwyższe lokaty uzyskali: D. Figurska – 3, W. Sasinowski – 6 miejsce.
Kategorię senior wygrał K. Lendzion. Drugi był M. Jeda, a trzeci E. Tuszyński.

Zdobywcy czołowych miejsc w poszczególnych kategoriach otrzymali puchary, medale i dyplomy, które wręczył Wójt Gminy Kurzętnik Wojciech Dereszewski. Dodatkowo upominki ufundował BGŻ w Nowym Mieście Lubawskim, a wręczył Dyrektor Banku Pan Karol Sendecki. Dziękujemy Panu Wójtowi za objęcie po raz piąty patronatu nad turniejem i ufundowanie pucharów i medali. Sędziowanie turnieju prowadził Pan Roman Biegajski, któremu dziękujemy za okazana pomoc. W organizację zmagań włączyła się Pani dyrektor Szkoły oraz szkolna Rada Rodziców, która zapewniła poczęstunek dla uczestników. Szkolnym koordynatorem turnieju był R. Krajnik. Zapraszamy za rok.

SP Brzozie Lubawskie
Podczas turnieju w szkole w Brzoziu Lubawskim

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages