Mistrzostwa i puchar wójta gminy Kurzętnik

2018-11-19 19:21:58(ost. akt: 2018-11-19 19:25:13)
W czasie zmagań w Kurzętniku

Autor zdjęcia: Organizatorzy

W dniu 17.11.2018 r. w Kurzętniku na hali sportowej Zespołu Szkól im. W. Jagiełły odbyły się Mistrzostwa Warmińsko-Mazurskiego Zrzeszenia LZS w Podnoszeniu Ciężarów i Drużynowy Turniej o Puchar Wójta Gminy Kurzętnik w Podnoszeniu Ciężarów.
W Mistrzostwach udział wzięło 33 zawodników reprezentujących pięć klubów z Warmii i Mazur.  Sędzią głównym mistrzostw był Mirosław Kowalczyk, który ufundował także nagrody rzeczowe dla zawodników w turnieju drużynowym. Zawodników dekorowali Wójt Gminy Kurzętnik Wojciech Dereszewski i Sekretarz W-M ZLZS Marek Jaczun. Turniej drużynowy wygrała ekipa LUKS Meyer Elbląg przed TS Nida Nidzica, LUKS TKKF Kurzętnik, Siłą Bartoszyce i Zjednoczonymi Olsztyn.

Podopieczni trenera Andrzeja Kowalczyka w przedostatnim starcie sezonu zaprezentowali się znakomicie i w większości ustanowili po raz kolejny nowe rekordy życiowe. W rywalizacji „na technikę” dla zawodników do 13-go roku życia zaprezentowali się Bartosz Piotrowski i Antoni Kwiatkowski. W kategorii kobiet pierwsze miejsce w debiucie zajęła Martyna Stępień która w dwuboju osiągnęła 68 kg na co złożyło się 30 kg w rwaniu i 38 kg w podrzucie. W kat. wag. 56 kg piąte miejsce z rekordami życiowymi zajął Paweł Kowalczyk który osiągnął w dwuboju 94 kg (41 kg + 53 kg), w tej samej kategorii szóste miejsce zajął Łukasz Sepetowski z wynikiem 61 kg (26 kg + 35 kg), dla którego były to pierwsze zawody. W kat. wag. 77 kg drugie miejsce z rekordami życiowymi  zajął Kamil Kłosowski z wynikiem 170 kg (75 kg + 95 kg). W kat .wag. 94 kg drugie miejsce zajął Sebastian Wasiewski z wynikiem 195 kg (85 kg + 110 kg). W kat. wag. + 105 kg pierwsze miejsce z rekordem życiowym w podrzucie zajął Tomasz Luliński, który w dwuboju osiągnął 270 kg (115 kg +155 kg).