Sobota, 6 czerwca 2020. Imieniny Laury, Laurentego, Nory

Pomimo wielkich postępów medycznych krwiodawca jest niezbędny...

2018-11-18 20:57:35 (ost. akt: 2018-11-18 21:07:44)
Wręczanie wyróżnień krwiodawcom

Wręczanie wyróżnień krwiodawcom

Autor zdjęcia: Grażyna Jonowska

Pod gościnnym dachem Gminnego Centrum Kultury w Kurzętniku spotkała się liczna grupa nowomiejskich krwiodawców. Akademia odbyła się z okazji 60 lecia Honorowego Krwiodawstwa.

Gospodarzem uroczystości był Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Nowym Mieście. Na zaproszenie organizatorów odpowiedziało wiele osób na co dzień oddających honorowo swoją krew potrzebującym.

Dla nich właśnie oraz dla osób w różny sposób wspierających szlachetną ideę przygotowano upominki i podziękowania. Były też medale i odznaczenia honorowe, które wręczono najbardziej zasłużonym krwiodawcom z terenu całego powiatu nowomiejskiego.

W powoli kończącym się roku 2018, w dwunastu otwartych akcjach honorowego oddawania krwi, do banku krwi trafiło z terenu nowomiejskiego około 168 litrów tego cennego leku ratującego życie.
Trzeba w tym miejscu zaznaczyć, że Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Nowym Mieście zrzesza cztery kluby HDK. Takie jednostki działają przy oddziale rejonowym PCK, przy komendzie straży pożarnej, ZS im. C.K. Norwida i ZSZ w Kurzętniku.

Krwiodawstwo było i jest niezwykle potrzebne, gdyż pomimo olbrzymich postępów medycznych, w dalszym ciągu źródłem komórek krwi jest człowiek — dawca – podkreśliła na spotkaniu Halina Kleinowska, sekretarz oddziału PCK w Nowym Mieście. ul

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages