Poniedziałek, 30 listopada 2020. Imieniny Andrzeja, Maury, Ondraszka

Kazimierz Mikuczeński z Kurzętnika został zwycięzcą Zawodów Spinningowych o Puchar „Gazety Nowomiejskiej”

2018-11-10 18:28:20 (ost. akt: 2018-11-10 18:34:36)
Wspólna fotka na zakończenie zawodów "Gazety Nowomiejskiej"

Wspólna fotka na zakończenie zawodów "Gazety Nowomiejskiej"

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Zawody Spinningowe o Puchar „Gazety Nowomiejskiej” rozegrano na wodzie wyrobiska w Nielbarku. Z zaproszenia zarządu nowomiejskiego koła PZW i redakcji skorzystało ponad 30 wędkarzy.

Uczestników konkursu, nad nielbarskim wyrobiskiem, powitała mglista, ponura aura. Nie zważając jednak na kaprysy listopadowej pogody, wszyscy rankiem ruszyli na swoje upatrzone stanowiska, bowiem regulamin zakładał swobodę poruszania się wędkarzy. Wśród grupy seniorów wędkowali juniorzy. Nad wodą stawiło się ich ośmiu. Zgodnie z zasadami, złowione ryby po ocenie sędziów, trafiały z powrotem do jeziora.

Po pięciogodzinnym wędkowaniu okazało się, że połowy nie były rekordowe i pierwsze miejsce za mierzącego 54 centymetry szczupaka zdobył Kazimierz Mikuczeński z Kurzętnika. Zdobył on również puchar za największą rybę. Drugi był Krzysztof Mikuczeński, również z Kurzętnika który złowił 7 okoni. Trzecie miejsce przypadło Wojciechowi Wardowskiemu z Kurzętnika. Miał on na swoim koncie okazałego 37-centymetrowego okonia. Czwarty był Marcin Piechocki, także mieszkaniec Kurzętnika, piąty Piotr Rubalewski, a szósty Arkadiusz Nadolski (obaj z Nowego Miasta). Pośród juniorów najlepiej łowił Antoni Żurawski z Nowego Miasta.

Zawodnikom za udział podziękowali Adam Zapałowski, prezes nowomiejskiego koła Polskiego Związku Wędkarskiego i Stanisław R. Ulatowski, redaktor naczelny „Gazety Nowomiejskiej”.
Redakcja ze swej strony dziękuje wędkarzom za poświęcenie weekendowego czasu na start w zawodach, a także zarządowi koła PZW za przygotowanie i sprawną organizację imprezy nad wodą.
Grażyna Jonowska

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages