Czwartek, 17 października 2019. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Wieczornica "Śpiewamy dla Niepodległej" w Marzęcicach

2018-11-09 16:23:42 (ost. akt: 2018-11-09 16:27:34)
Goście wieczornicy niepodległościowej w Marzęcicach

Goście wieczornicy niepodległościowej w Marzęcicach

Autor zdjęcia: SP Marzęcice

Wieczorem, 7 listopada 2018 roku, świetlica wiejska w Marzęcicach wypełniona była po brzegi, a to za sprawą Wieczornicy „Śpiewamy dla Niepodległej”.

Na spotkanie mieszkańców Marzęcic i okolic zaprosili: Szkoła Podstawowa im. Przyjaciół Ziemi, Koło Gospodyń Wiejskich oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Marzęcicach. Z zaproszenia licznie skorzystali mieszkańcy, a także Wójt Gminy Kurzętnik Wojciech Dereszewski, ks. kan. Zbigniew Markowski oraz dyrektor GCK w Kurzętniku Roman Lewicki.

Po odśpiewaniu Mazurka Dąbrowskiego uroczystość otworzyli organizatorzy, czyli dyrektor szkoły Katarzyna Pukalska, szefowa KGW Grażyna Januszewska oraz prezes OSP Wojciech Kozłowski. Następnie na scenie wystąpił gość specjalny chór „Cantamus” pod kierownictwem Iwony Mrozińskiej. Po fantastycznym koncercie chóru na scenie pojawiali się kolejno młodzi wykonawcy – chórek szkolny oraz uczniowie klas I-IV, którzy śpiewali pieśni patriotyczne, włączając licznie przybyłych gości do wspólnego śpiewu. Nie zabrakło tradycyjnych utworów takich jak: Przybyli ułani, I Brygada czy Piechota. Gdy uczniowie zakończyli swoje śpiewanie, na scenie wystąpili kolejno nauczyciele marzęcickiej placówki, panie z KGW oraz druhowie OSP na czele z panem wójtem. Donośny, wspólny śpiew rozlegał się w murach świetlicy - tak właśnie z dumą i radością celebrowano tę radosną datę.

Koordynatorem tego patriotycznego przedsięwzięcia była p. Anna Lewicka. Organizatorzy podziękowali gościom, rodzicom i dziadkom, a także wszystkim, którzy skorzystali tak licznie z zaproszenia i uczcili w tak wyjątkowy sposób 100 - lecie Odzyskania Niepodległości. Podziękowania skierowano również do dyrektora i pracowników GCK w Kurzętniku za pomoc przy realizacji uroczystości. Wieczornicę zakończono wspólnym odśpiewaniem Roty, po czym zaproszono wszystkich na słodki poczęstunek.

SP Marzęcice


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages