Sobota, 25 stycznia 2020. Imieniny Miłosza, Pawła, Tatiany

Sukces młodych grafików z Zespołu Szkół Zawodowych w Kurzętniku

2018-11-02 15:16:54 (ost. akt: 2018-11-02 15:27:54)

Autor zdjęcia: ZSZ Kurzętnik

We wrześniu 2018 r. uczniowie z różnych klas o profilu graficznym Zespołu Szkół Zawodowych w Kurzętniku wzięli udział w IX Ogólnopolskim Biennale Grafiki Dzieci i Młodzieży. Teraz przyszedł czas na ogłoszenie wyników. Są one rewelacyjne.

IX Ogólnopolskie Biennale Grafiki Dzieci i Młodzieży zorganizował Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki. Ideą konkursu było przybliżenie twórczości Stefana Themersona - wyjątkowego artysty, filmowca, poety, pisarza, filozofa i kompozytora oraz jego żony, Franciszki - malarki, ilustratorki, scenografki. W zamyśle organizatorów Biennale była także popularyzacja wiedzy o technikach graficznych, doskonalenie umiejętności i warsztatu plastycznego oraz prezentacja możliwości twórczych dzieci i młodzieży.

Biennale jest częścią IX – ego już Festiwalu Themersonów. Ważnym motywem tegorocznej edycji festiwalu była droga. Opowieść Stefana Themersona Przygody Pędrka Wyrzutka stały się inspiracją IX Ogólnopolskiego Biennale Grafiki Dzieci i Młodzieży oraz warsztatów graficznych w Pracowni Działań Twórczych POKiS-u.

19 października o godzinie 12:00 w pracowni Kolor i Forma w Galerii Wisła odbyło się rozdanie nagród i otwarcie wystawy pokonkursowej, w którym uczestniczyli uczniowie i nauczyciele kurzętnickiego ZSZ. Wyniki konkursu bardzo pozytywnie zaskoczyły zarówno uczestników jak i opiekunów, a przedstawiają się następująco:

I – miejsce – Patryk Rówczyńki klasa 2 TGiPC - Zespół Szkół Zawodowych w Kurzętniku
I – miejsce – Filip Mendik klasa 2 TGiPC - Zespół Szkół im. Bohaterów Września 1939 Roku w Iławie
op. art. mgr Magdalena Anna Kędziorska
II – miejsce – Waldemar Robaczewski klasa 3 TGiPC - Zespół Szkół Zawodowych w Kurzętniku
II – miejsce – Wiktoria Czajkowska klasa 4 TCPG - Zespół Szkół Zawodowych w Kurzętniku
III – miejsce – Danuta Zimnicka klasa 3 TCPG - Zespół Szkół Zawodowych w Kurzętniku

Ponownie zatem uczniowie ZSZ zajęli całe podium!

Dodatkowo jeszcze przyznano trzy wyróżnienia, które otrzymali kurzętniccy uczniowie: Kamila Wielgosińska - klasa II TCPG ,
Sandra Peter - klasa III TCPG i Leszek Jarzembek - klasa IV TCPG.

Po uroczystym wręczeniu nagród uczniowie ZSZ mieli przyjemność obejrzeć piękną wystawę prac konkursowych.
Mieli również niebywałą okazję osobiście poznać panią Jasię Reichardt - siostrzenicę żony Staefana Themersona i krytyka sztuki. Następnie brali udział w warsztatach graficznych. Wykonali prace techniką monotypii, a dziełem końcowym zajęć były odbitki, które zabrali ze sobą i zaprezentują je na wystawie szkolnej.
Opiekę merytoryczną nad każdym uczniem i całością projektu sprawowali nauczyciele Magdalena Kędziorska oraz Leszek Kędziorski.

Naszym uczniom serdecznie dziękujemy za bardzo duże zaangażowanie w realizowany projekt. Gratulujemy tak wspaniałych wyróżnień i osiągnięć, życząc jednocześnie kolejnych wygranych. Mamy także nadzieję, iż zdobyte laury staną się inspiracją i zachętą dla pozostałych uczniów naszej szkoły. Jak widać w Szkole Najwyższej Jakości grafika również stoi na najwyższym, ogólnopolskim poziomie!!!

Wystawa prac będzie dostępna w pracowni Kolor i Forma w Galerii Wisła (Płock) dla odwiedzających do 23 listopada, w godzinach 9:00 – 16:00. W naszej szkole możemy obejrzeć wszystkie wykonane ilustracje na 2 piętrze (obok sali 306) i wybrane obok pracowni 111.

Magdalena Anna Kędziorska ZSZ Kurzętnik


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages