Czwartek, 12 grudnia 2019. Imieniny Ady, Aleksandra, Dagmary

Nagrody za grę edukacyjną uczniów z Brzozia Lubawskiego

2018-10-30 17:32:25 (ost. akt: 2018-10-30 17:36:50)
Uczniowie z Brzozia Lubawskiego zadowoleni ze swojej gry

Uczniowie z Brzozia Lubawskiego zadowoleni ze swojej gry

Autor zdjęcia: SP Brzozie Lubawskie

Szóstoklasiści ze szkoły w Brzoziu Lubawskim z nauczycielką Katarzyną Dembek stworzyli grę edukacyjną "Z robotami przez świat". Zostali laureatami ogólnopolskiego konkursu.

„Z robotami przez świat” — to tytuł projektu - gry edukacyjnej, którą opracowali uczniowie klasy szóstej Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Brzoziu Lubawskim pod kierunkiem pani Katarzyny Dembek – nauczyciela matematyki. Szóstoklasiści uczestniczą w zajęciach z programowania. Edukacyjna zabawa, którą było przemierzanie świata poprzez programistyczną przygodę z użyciem klocków z komendami i instrukcjami, wywołała spore zaangażowanie opiekuna projektu oraz uczestników.

Praca została doceniona, zostaliśmy laureatami konkursu organizowanego przez Ośrodek Rozwoju Edukacji. Szkoła otrzymała zestawy LEGO® MINDSTORMS® EV3, Raspberry Pi 3 model B oraz gry Scottie Go! o łącznej wartości ok. 5 tysięcy złotych. Pomoce te wspomogą naukę programowania na lekcjach informatyki, programowania i kołach zainteresowań. Mamy nadzieję, że rozbudzą w uczniach chęć nauki, a przy okazji świetnej zabawy z robotami.

Podstawowym celem konkursu było zmotywowanie i zainspirowanie nauczycieli do podejmowania innowacyjnych działań w zakresie nauki programowania i wykorzystywania programowania w nauczaniu w szkołach podstawowych. Przesłane i zrealizowane przez nauczycieli projekty cechowały się nowatorskim podejściem do nauki programowania i wykorzystywania programowania w nauczaniu, zgodnością z wytycznymi zawartymi w podstawie programowej. Służą refleksji, rozwijaniu kompetencji kluczowych i naturalnej ciekawości uczniów oraz skłaniają ich do aktywności i samodzielnych poszukiwań teoretycznych oraz praktycznych.

SP Brzozie Lub.
Uczniowie z Brzozia Lubawskiego zadowoleni ze swojej gry

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages