Wtorek, 7 lipca 2020. Imieniny Estery, Kiry, Rudolfa

Jubileusz gospodyń wiejskich z Tereszewa

2018-10-15 20:50:47 (ost. akt: 2018-10-15 20:55:40)

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Siedemdziesięciolecie swojej działalności obchodzi Koło Gospodyń Wiejskich z Tereszewa. Jubileusz świętowano w gronie gości.

Koło założone zostało w 1948 roku przez Teodozję Falkowską i skupiało 17 członkiń z przewodniczącą Adela Reszka na czele.

Na początku organizowano kursy pieczenia, haftowania, wyszywania oraz sporządzania wyrobów garmażeryjnych, potraw z ryb, wyrobów masarskich i nabiałowych. Zarząd zajmował się rozprowadzaniem piskląt.

Obecna działalność koła diametralnie różni się od tej sprzed siedemdziesięciolecia, ale o tym przeczytamy na łamach piątkowej „Gazety Nowomiejskiej”

Jubileuszową uroczystość ubogacił swoim występem zespół teatralny i chórek z miejscowej szkoły podstawowej, który humorystyczną scenką nawiązał do działalności koła. Potem goście jubileuszu składali życzenia, gratulacje i upominki na ręce Ludwiki Borkowskiej, szefowej koła.

Aktualnie KGW w Tereszewie liczy 44 członkiń i 7 honorowych seniorek.
Oprócz przewodniczącej Ludwiki Borkowskiej, w składzie obecnego zarządu tereszewskiego KGW są Maria Wrzesińska, zastępca przewodniczącej, Joanna Kroplewska, sekretarz i Mirosława Frydrych, skarbnik. ul

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages