Wtorek, 19 stycznia 2021. Imieniny Erwiny, Henryka, Mariusza

Lipowiec coraz bardziej elegancki

2018-09-06 12:24:28 (ost. akt: 2018-09-06 13:07:15)

Autor zdjęcia: Marcin Zalewski

Mieszkańcy Lipowca opowiadają, że w przeszłościna lokalnych piaskach nigdy nie było dobrobytu. W ostatnich latach funkcja wsi gwałtownie zmienia się na mieszkaniową. Gmina Kurzętnik inwestuje w tamtejszą infrastrukturę.

Co roku dzięki łączeniu funduszy sołeckich oraz środków gminnych, dookoła Kurzętnika odcinki dróg gminnych otrzymują nawierzchnię z kostki betonowej. W tym roku tak dzieje się w Sugajenku, Wawrowicach, Bratuszewie, Nielbarku i Lipowcu. Także Kurzętnik ma nowy chodnik na ul. Hunta i parking przed siedzibą GOPS. Łącznie w 2018 r. zaplanowano budowę 1.150 metrów nawierzchni z kostki brukowej.

W środę 5 września odbyło się otwarcie odcinka w Lipowcu. Siłami brygady pracowników Urzędu Gminy za niecałe 40 tys. zł powstały kolejne 122 metry drogi dojazdowej w starym centrum wsi. Łącznie w tej wsi w latach 2015 - 18 zbudowano 645 metrów szerokich na 3,5 m dróg za kwotę ponad 188 tys. zł.

Przecięcia wstęgi dokonał Wojciech Dereszewski, wójt gminy Kurzętnik, Wiesław Grzywacz, sołtys wsi Lipowiec oraz Jadwiga Żuralska, mieszkanka miejscowości.

— Budujemy takie odcinki własnymi siłami, bo to najtańsza i najbardziej solidna opcja. Będziemy też walczyć o wpisanie drogi powiatowej z Kurzętnika przez Lipowiec do Kaługi na listę odcinków przeznaczonych do modernizacji w latach 2019 - 24 — mówił Dereszewski.

Po skromnej uroczystości społeczność Lipowca zaprosiła pracowników i gości na poczęstunek do świetlicy wiejskiej.

mzal


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Mieszkanka #2574751 | 185.129.*.* 7 wrz 2018 10:28

    Kropla w morzu potrzeb . A gdzie modernizacja innych- niczym " pustynne szlaki ", dróg dojazdowych we wsi ...

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages