środa, 26 lutego 2020. Imieniny Bogumiła, Eweliny, Mirosława

Sukces Kamila Skarzyńskiego

2018-06-08 15:48:41 (ost. akt: 2018-06-08 15:52:51)
Kamil wśród nagrodzonych w Olsztynie

Kamil wśród nagrodzonych w Olsztynie

Autor zdjęcia: ZSZ Kurzętnik

Kamil Skarzyński, uczeń Zespołu Szkół zawodowych w Kurzętniku wygrał ciekawą nagrodę. Jego praca została opublikowana w książce „Świadectwa przeszłości. Jak historia Polski wpłynęła na losy mojej rodziny”.

Konkurs „Świadectwa przeszłości”. Jak historia Polski wpłynęła na losy mojej rodziny zorganizowany w listopadzie w 2017r. przez Wojewodę Warmińsko-Mazurskiego wraz z Ośrodkiem Badań Naukowych w Olsztynie, Kuratorium Oświaty w Olsztynie oraz olsztyńską delegaturę Instytutu Pamięci Narodowej skierowany został do młodzieży szkolnej.

Ideą konkursu było rozbudzenie zainteresowań i ocalenie pamięci o historii małej Ojczyzny, regionu, kraju poprzez udokumentowanie przejawów życia społeczno-politycznego na podstawie losów mieszkańców danego regionu, związanych z ważnymi wydarzeniami historycznymi.

W konkursie brał udział uczeń klasy 1 TUiSEO/TR Zespołu Szkół Zawodowych w Kurzętniku Kamil Skarzyński, a opiekunem była p. Jolanta Paplińska. Uczeń przedstawił dzieje swojej rodziny na tle ważnych wydarzeń historycznych Polski. Kamil do swojego zadania podszedł bardzo profesjonalnie, sięgnął do różnych źródeł, a zdobyte wiadomości udokumentował zdjęciami. Jednak najciekawsze i najwięcej wnoszące do pracy okazały się relacje dziadków ucznia, z którymi przeprowadził wywiad.

Wysiłek został doceniony. W grudniu podczas uroczystej gali finałowej w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie praca Kamila została wyróżniona, a nagrodą jest opublikowanie jej w książce „Świadectwa przeszłości. Jak historia Polski wpłynęła na losy mojej rodziny”, która dopiero teraz w maju została dostarczona do naszej szkoły. Finałowe prace prezentują bardzo wysoki poziom, co świadczy o pełnym profesjonalizmie i ogromnym zaangażowaniu naszego ucznia.

Ten wielki sukces Kamila szczególnie wpisuje się w stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Historia jego rodziny stanowi doskonały przykład patriotyzmu. Kamil zadał sobie wiele trudu, aby ocalić pamięć o bliskich i ich poświęceniu dla ojczyzny. Gratulujemy!

ZSZ Kurzętnik
Kamil wśród nagrodzonych w Olsztynie

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages