Niedziela, 9 sierpnia 2020. Imieniny Klary, Romana, Rozyny

Powiatowe święto rycerzy św. Floriana

2018-05-04 12:11:10 (ost. akt: 2018-05-04 12:15:56)
Na chwilę po wręczeniu dyplomów i statuetek zwycięzcom plebiscytu „Gazety Nowomiejskiej” i „Gazety Olsztyńskiej” na najpopularniejszą jednostkę OSP z powiatu nowomiejskiego

Na chwilę po wręczeniu dyplomów i statuetek zwycięzcom plebiscytu „Gazety Nowomiejskiej” i „Gazety Olsztyńskiej” na najpopularniejszą jednostkę OSP z powiatu nowomiejskiego

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Tegoroczny Dzień Strażaka świętowano w Brzoziu Lubawskim. Na uroczystość zjechały delegacje strażaków ochotników z całego powiatu, nie zabrakło funkcjonariuszy PSP, oficjalnych gości i mieszkańców.

Uroczystości rozpoczęła msza święta w intencji strażaków odprawiona w miejscowym kościele parafialnym.

Po powrocie uczestników uroczystości przed remizę OSP w Brzoziu Lubawskim, rozpoczął się apel z udziałem oficjalnych gości, wśród których znaleźli się Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa oraz st. bryg. Bogdan Wierzchowski – warmińsko-mazurski komendant wojewódzki PSP.

Uroczystość otworzył dh Andrzej Ochlak, prezes zarządu oddziału powiatowego ZOSP RP, po czym wręczono akty mianowania na wyższe stopnie służbowe funkcjonariuszom PSP. Uhonorowano również strażaków ochotników.

Podczas uroczystości podsumowano również plebiscyt „Gazety Nowomiejskiej” i „Gazety Olsztyńskiej” na najpopularniejszą jednostkę OSP z powiatu nowomiejskiego. Czytelnicy najwięcej głosów oddali na Ochotniczą Straż Pożarną w Lorkach, drugie miejsce zdobyła jednostka z Radomna, a trzecie OSP z Łąkorza. Swoje gratulacje zwycięskim jednostkom złożył Andrzej Ochlak, starosta nowomiejski.

Po zakończeniu apelu wszyscy uczestnicy uroczystości zaproszeni zostali na wspólny poczęstunek.
Szersza relacja z prezentacją uhonorowanych w Dniu Strażaka znajdzie się na łamach piątkowej „Gazety Nowomiejskiej”.
ul

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages