Niedziela, 20 października 2019. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Uroczysty apel z okazji 3 Maja w szkole w Kurzętniku

2018-05-03 10:48:40 (ost. akt: 2018-05-03 10:52:29)
Uczniowie ułożyli biało - czerwoną flagę

Uczniowie ułożyli biało - czerwoną flagę

Autor zdjęcia: ZS Kurzętnik

Dnia 27 kwietnia w Zespole Szkół im. Władysława Jagiełły w Kurzętniku odbył się uroczysty apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. 

Aby upamiętnić ten doniosły fakt w historii Polski, uczniowie z klasy II a i II b gimnazjum pod opieką wychowawczyni pani Jowity Jankowskiej oraz pani Martyny Buńki przygotowały montaż słowno-muzyczny o patriotycznej wymowie. Nad stroną muzyczną czuwała pani Anna Grenasiuk  z zespołem wokalnym Kantyleną, a dekoracje zostały wykonane pod czujnym okiem pani Anity Prokop-Domżalskiej.

Apel rozpoczęto wprowadzeniem sztandaru oraz odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie głos zabrała  pani dyrektor Krystyna Wójcik - Wiśniewska, która w swoim przemówieniu przybliżyła uczniom sens obchodów tego święta.
Było to ważne i wyjątkowe wydarzenie dla całej szkoły. Uczniowie recytowali wiersze i śpiewali pieśni o tematyce patriotycznej. Spotkanie było  również okazją do przypomnienia uczniom ważnych faktów z historii Polski.

Po zakończeniu uroczystego apelu uczniowie klas I-III szkoły podstawowej ułożyli żywą flagę, upamiętniając wydarzenia związane z Dniem Flagi Rzeczypospolitej Polskiej i Rocznicą Uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja.

ZS Kurzętnik


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages