Wtorek, 22 października 2019. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Akcja Żonkile - Łączy Nas Pamięć w Zespole Szkół Zawodowych w Kurzętniku

2018-04-28 11:40:33 (ost. akt: 2018-04-28 11:42:09)
Uczniowie rozdawali papierowe żonkile

Uczniowie rozdawali papierowe żonkile

Autor zdjęcia: ZSZ

Dnia 19 kwietnia 2018r. przypadała 75 rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim. Był to największy zbrojny zryw Żydów podczas II wojny światowej. W rocznicę wybuchu powstania Muzeum Historii Żydów POLIN po raz szósty zorganizowało akcję społeczno- edukacyjną „Żonkile”.

Do grona Ambasadorów akcji dołączyli w tym roku m.in. Maja Komorowska, Katarzyna Nosowska, Zofia Wichłacz, Dawid Ogrodnik. Uczniowie ZSZ w Kurzętniku również pamiętali o bohaterach getta i uczestniczyli w akcji Żonkile. Tego dnia młodzież pod opieką nauczycielek historii- pań Patrycji Brodzińskiej i Jolanty Paplińskiej rozdawała symboliczne papierowe  żonkile. Kwiaty te stały się symbolem szacunku i pamięci o powstaniu. Akcja ma na celu rozpowszechnianie tego symbolu, dlatego uczniowie rozdawali żonkile nie tylko na terenie szkoły ale również wśród mieszkańców Kurzętnika i Nowego Miasta Lubawskiego.  Dodatkowo na lekcjach historii wyświetlany był film edukacyjny pt.: "Nie było żadnej nadziei. Powstanie w getcie wrszawskim1943" oraz przedstawiana była historia powstańców żydowskich.
Szkolnym koordynatorem akcji „Żonkile” była Patrycja Brodzińska.

ZSZ KurzętnikCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages