Piątek, 14 sierpnia 2020. Imieniny Alfreda, Maksymiliana, Selmy

65 rocznica SKO w Tereszewie

2018-04-25 15:28:14 (ost. akt: 2018-04-25 15:45:33)

Autor zdjęcia: nadesłane

W Szkole Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Tereszewie odbył się XIII Powiatowy Turniej Szkolnych Kas Oszczędności klas 1-3.

Była to okazja do świętowania 65 rocznicy działalności SKO tereszewskiej szkole. To właśnie z datą 23 kwietnia 1953 roku pojawiła się wzmianka w starej Księdze Protokołów o działaniach SKO. Pierwszym opiekunem był Maksymilian Jackiewicz. Na początku SKO w Tereszewie działała pod skrzydłami BS w Marzęcicach. Od 1996 roku przeszła pod opiekę PKO BP w Nowym Mieście.

Do turnieju przystąpiło 5 drużyn ze szkół powiatu nowomiejskiego. Uczestnicy podczas wykonywania zadań musieli wykazać się wiedzą o walucie (nie tylko naszego kraju) i działalności banku oraz rozwiązywali zadania tekstowe. Komisja podliczyła zdobyte punkty przez poszczególne drużyny i wyłoniła zwycięzców.Pierwsze miejsce zajęła drużyna z Tereszewa, drugie miejsce wywalczyła drużyna z Bratiana, trzecie miejsce z Gwiździn.

opr. mzal


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydaniePolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages