Wtorek, 26 stycznia 2021. Imieniny Lutosława, Normy, Pauliny

"A w sercu ciągle wiosna"

2018-04-16 13:31:37 (ost. akt: 2018-04-16 13:37:40)

Autor zdjęcia: nadesłane

Grupa 95 seniorów z gminy Kurzętnik uczestniczyła w VIII Sopockich Targach Seniora, które w tym roku odbywały się pod hasłem "...a w sercu ciągle wiosna".

Targi to różnorodna oferta dla seniorów, zarówno dla tych aktywnych, którzy poszukują pomysłów na ciekawe spędzanie czasu, jak również dla osób niesamodzielnych, które wymagają wsparcia i opieki. Zrywają stereotypowym postrzeganiem jesieni życia, jako czasu spędzonego przed telewizorem i w kolejce do lekarza. Pokazują, że emerytura może opierać się na aktywności i realizacji swoich pasji. Na targach zaprezentowana została szeroka oferta różnych form wsparcia a także aktywizacji seniorów w zależności od ich potrzeb, możliwości i zainteresowań. Wśród atrakcji targowych znalazły się: produkty i usługi przyjazne seniorom, bezpłatne badania, m. in. gęstości kości, kardiologiczne, badanie wzroku, badanie słuchu; warsztaty artystyczne: komputerowe, dietetyczne, florystyczne i ogrodnicze; zajęcia ruchowe: taniec, gimnastyka, karate, tai-chi; porady ekspertów: farmaceuty, dietetyka, fizjoterapeuty, wizażystki, kosmetyczki; jarmark zdrowego żywienia, bezpieczny senior, pokaz mody 50+.

Drugą część pobytu seniorów z gminy Kurzętnik w Trójmieście stanowiła wizyta w Muzeum II Wojny Światowej. Jednym z głównych celów Muzeum jest pokazanie światu doświadczenia wojennego Polski i innych krajów Europy Środkowo-Wschodniej, pod wieloma względami odmiennego i mało znanego w Europie Zachodniej i w krajach pozaeuropejskich. Zasadniczy nacisk w narracji historycznej został położony na losy jednostek, społeczności i narodów. Historia militarna stanowi narrację o życiu codziennym cywilów i żołnierzy, terrorze okupacyjnym, o takich zjawiskach, jak ludobójstwo, opór wobec okupanta i wielka polityka. Celem takiego ujęcia tematu jest oddanie wyjątkowości doświadczenia II wojny światowej, w której największe ofiary poniosła ludność cywilna. Organizatorem wyjazdu był Klub Seniora przy Stowarzyszeniu Gminy Kurzętnik.

opr. mzal


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages