Wtorek, 19 stycznia 2021. Imieniny Erwiny, Henryka, Mariusza

Rodziny dobrze wykorzystują 500+. Ruszyły licytacje działek w Szafarni

2018-04-11 18:50:10 (ost. akt: 2018-05-14 09:29:28) Artykuł sponsorowany
Szafarnia jest znana z pagórkowatego terenu i otoczenia lasów utkanych jeziorami

Szafarnia jest znana z pagórkowatego terenu i otoczenia lasów utkanych jeziorami

Autor zdjęcia: gmina Kurzętnik

Władze gminy Kurzętnik rozpoczęły drugą edycję akcji “Dobrze wykorzystaj „500+” – działki za pół ceny”. Wystawionych do licytacji będzie łącznie 49 działek w urokliwej miejscowości Szafarnia. Zainteresowanie jest ogromne.

Gmina Kurzętnik w ubiegłym roku rozpoczęła swoją akcję “Dobrze wykorzystaj „500+” – działki za pół ceny” i sprzedała kilkadziesiąt atrakcyjnych parceli w Tereszewie. Władze idą za ciosem tamtego sukcesu. W miniony poniedziałek i wtorek sprzedano łącznie 13 z 49 działek położonych w Szafarni. Nieruchomości mają od 7 do 10 arów, a przyszłe osiedle jest uzbrojone w wodę i prąd. W przyszłości drogi dojazdowe zostaną wyłożone kostką. Wszystkie wystawione działki znajdują nabywców. Nowi właściciele pochodzą w większości ze Śląska i Warszawy, ale pojawiają się także przyszli mieszkańcy z niedalekich stron.

— Dwie działki kupuje córka z mężem z Warszawy. Mają trójkę dzieci i być może się tutaj pobudują. My jesteśmy na miejscu, więc zawsze pomożemy. Cena jest bardzo przystępna — mówi Barbara Cicholska z Tereszewa, która licytowała dwie działki w imieniu swoich dzieci.


Część nieruchomości znajduje się tuż przy drodze asfaltowej w Szafarni. Kilkanaście kolejnych jest nieco dalej, przy pagórkowatym lesie i stajni. Cena jest niższa o 50 procent dzięki uchwale kurzętnickiej Rady Gminy.


— Bonifikata może zostać udzielona przy sprzedaży w trybie bezprzetargowym nieruchomości na rzecz ich użytkowników wieczystych. W celu uzyskania bonifikaty nabywca jest zobowiązany złożyć na piśmie wniosek o zbycie na jego rzecz prawa własności nieruchomości oraz przedstawić stosowne dokumenty potwierdzające korzystanie z rządowego programu “Rodzina 500+” (decyzja o przyznaniu świadczenia, oświadczenie, że decyzja nie została cofnięta). Bonifikata może być przyznana na ilość działek równą liczbie dzieci, na które została przyznana decyzja z rządowego programu — informuje Paulina Borkowska z kurzętnickiego urzędu.
Kolejny przetarg ma być ogłoszony w maju, a licytacje powinny odbyć się w połowie czerwca.

Działki budowlane położone w obrębie geodezyjnym Szafarnia gm. Kurzętnik, przeznaczone w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego na zabudowę mieszkalną jednorodzinną. Wieś Szafarnia leży wśród lasów i jezior stanowiących otulinę Brodnickiego Parku Krajobrazowego. Urozmaicone ukształtowanie terenu wsi (lasy, wzgórza, stawy, jeziora: Szafarnia i Tęgowiec) a także niewielka odległość od dużych jezior Pojezierza Brodnickiego (Jezioro Wielkie Partęczyny, Jezioro Dębno, Jezioro Robotno, Jezioro Kurzyny, Jezioro Strzemiuszek) powodują, że Szafarnia jest atrakcyjną miejscowością, do której chętnie przyjeżdżają goście i turyści z całej Polski a także z zagranicy. Swoje miejsce odnajdą tu osoby ceniące spokój i idealnie czyste powietrze a także prawdziwi wędkarze i grzybiarze.


Ogłoszenie o przetargu znajduje się w linku :
http://bip.kurzetnik.warmia.mazury.pl/5216/ogloszenie-wojta-gminy-kurzetnik-o-ii-przetargu-ustnym-nieograniczonym-na-oddanie-nieruchomosci-gruntowych-polozonych-w-miejscowosci-szafarniaw-uzytkowanie-wieczyste.html

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie
Polub nas na Facebooku:

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages