Czwartek, 6 sierpnia 2020. Imieniny Jakuba, Sławy, Wincentego

Ukrzyżowali Chrystusa na kurzętnickiej Golgocie

2018-03-26 11:39:48 (ost. akt: 2018-03-26 12:42:13)

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

W Niedzielę Palmową pod kurzętnicką „Golgotę” wszedł orszak odgrywających doroczny spektakl Misterium Męki Pańskiej, by ukrzyżować Chrystusa.

Podobnie jak w latach ubiegłych wydarzeniu towarzyszyły tłumy wiernych i według obliczeń, inscenizację obejrzało ponad trzy tysiące wiernych.

Misterium Męki Pańskiej już od 12 lat wpisuje się w wielkopostny klimat nie tylko Kurzętnika, ale również ościennych miejscowości.
W plenerowym spektaklu biorą udział głównie mieszkańcy kurzętnickiej gminy, reprezentujący różne profesje.

Anna Lewicka, reżyserująca prawie od początku misterium, zaznacza że scenariusz jest co roku rozbudowywany, co ubogaca poszczególne sceny.
Tradycyjnie przeszliśmy jedną z uliczek na plac u podnóża góry. Tu odbyła się jakby pierwsza część spektaklu — ostatnia wieczerza, ogród oliwny i osądzenie Chrystusa oraz biczowanie. Potem orszak ruszył na naszą Golgotę, gdzie Jezus został ukrzyżowany — opowiada Anna Lewicka.

Prawie wszyscy aktorzy podkreślają, że udział w Misterium Męki Pańskiej to ogromne duchowe przeżycie. Dodają, że, są to swego rodzaju rekolekcje – czas refleksji nad sobą oraz swoim życiem.

Jestem bardzo wdzięczna za zaangażowanie i poświęcenie osobom grającym, a także wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczyniają się do powstania tego pasyjnego widowiska — kończy Anna Lewicka.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. 60+ #2471313 | 178.235.*.* 26 mar 2018 16:44

    Wspaniałe widowisko ze wspaniałymi aktorami.Wielkie brawa dla wszystkich , a zwłaszcza dla P.Elżbiety,która w postać Maryji wcieliła się profesjonalnie.Byłaby z niej dobra zawodowa aktorka.Gratulacje dla organizatorów.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages