Poniedziałek, 26 października 2020. Imieniny Ewarysta, Lucyny, Lutosławy

Z zasadami netykiety za pan brat

2018-02-13 12:23:56 (ost. akt: 2018-02-14 09:32:24)

Autor zdjęcia: ZSZ Kurzętnik

W Dniu Bezpiecznego Internetu 6 lutego w Zespole Szkół Zawodowych w Kurzętniku pod patronatem starosty nowomiejskiego odbył się II Konkurs Savoir Vivre. W tym roku młodzież zmagała się z zagadnieniami dotyczącymi netykiety.

Tegoroczny konkurs ponownie wyszedł poza granice naszego powiatu. Oprócz szkół z: Mroczna, Marzęcic, Jamielnika, Kurzętnika, Bratiana, w konkursie wzięli udział uczniowie z Sampławy, Brzozia i Lidzbarka. Podczas rywalizacji drużyny musiały rozwiązać test, przygotować plakat promujący netykietę, oraz wykonać zadania praktyczne podczas których trzeba było wykazać się znajomością zasad savoir-vivre obowiązujących w internecie. Poziom był bardzo wyrównany, a rywalizacja zakończyła się dogrywką decydującą o końcowym wyniku.

Pierwsze miejsce zajęła szkoła w Sampławie, drugie drużyna Zespołu Szkół z Kurzętnika, a podium zamknęła placówka z Lidzbarka.

Po zakończeniu zmagań konkursowych, odbyło się spotkanie młodzieży z prokuratorem Prokuratury Rejonowej w Nowym Mieście Marcinem Czapskim, dotyczące cyberbezpieczeństwa i przestępstw w sieci. Konkurs nie odbyłby się bez sponsorów którzy zadbali o nagrody dla uczestników. Dzięki nim każdy uczestnik konkursu otrzymał upominek nawiązujący do tematu przewodniego tegorocznego konkursu. Podziękowania należą się także Dorocie Brozdowskiej i jej uczniom z klasy II c ZSZ, którzy zadbali o słodki poczęstunek dla uczestników.

mzal


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. dyrektor #2441141 | 2.106.*.* 15 lut 2018 19:49

  A przed szkoła syf pełno papierosów i uczniowie ciągle palą papierosy syf!!!!!!!!!!!!!! Można byłoby im kupić chociaż jeden kosz na papierosy!!!!! wygląda to fatalnie!!!!!!

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Bogna #2439884 | 83.9.*.* 14 lut 2018 09:34

  P. mzal co to jest netykieta?

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages