Wtorek, 26 stycznia 2021. Imieniny Lutosława, Normy, Pauliny

Gospodynie w Mikołajkach urządziły jubileusz [DUŻO ZDJĘĆ]

2018-01-29 10:03:17 (ost. akt: 2018-01-29 11:05:16)

Autor zdjęcia: Marcin Zalewski

W czerwcu 1947 roku gospodynie ze wsi Mikołajki zorganizowały lokalne Koło Gospodyń Wiejskich. W tym roku urządzono jubileusz 70-lecia koła połączony z zabawą karnawałową.

Uroczystość rozpoczęła się od mszy św. w kościele pw. św. Jakuba w Mikołajkach, którą celebrował ks. Zdzisław Baranowski. Następnie przeniesiono się do sali wiejskiej. Blisko osiemdziesięciu zebranych gości zostało przywitanych przez Helenę Kotewicz, przewodniczącą Koła Gospodyń Wiejskich. Pamiątkowe statuetki dostały osoby zasłużone w rozwój wsi.
— Nie byłoby rozwoju gminy, gdyby nie inicjatywy mieszkańców. Zachęcam do podjęcia próby i zakładania stowarzyszeń przy KGW w celu pozyskiwania środków — mówiła Teresa Łątkowska, sekretarz gminy Kurzętnik.
Następnie wzniesiono toast za pomyślność i dalsze działanie KGW w Mikołajkach, po czym rozpoczęła się szampańska zabawa karnawałowa.
Mikołajskie KGW zostało założone w czerwcu 1947 roku przez Barbarę Szwarc. Koło miało przerwę w funkcjonowaniu w latach 1995-2007 i z inicjatywy Heleny Kotewicz wznowiło działalność. Koło liczy 15 członkiń. Panie uczestniczą w wydarzeniach sołeckich, gminnych i parafialnych, organizują wigilię dla osób samotnych czy doroczną wycieczkę krajoznawczą.

mzal


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages