Poniedziałek, 30 listopada 2020. Imieniny Andrzeja, Maury, Ondraszka

Osiem kilometrów dróg, kanalizacja i uwagi o bezpieczeństwie. Jak wygląda budżet gminy Kurzętnik na 2018 rok?

2018-01-22 09:00:00 (ost. akt: 2018-01-19 14:42:05)

Autor zdjęcia: Marcin Zalewski

Przypominamy sesję, podczas której uchwalono budżet gminy Kurzętnik na 2018 rok. Obrady były okazją do omówienia planów inwestycyjnych. Padło także kilka uwag o działaniu policji.

— Podczas interwencji na krajowej “piętnastce”, policjanci kierują ciężarówki na plac przez remizą Ochotniczej Straży Pożarnej. Już kilko mieszkańców wyraziło zdanie, że takie 40-tonowe składy zniszczą kostkę. Czy jest jakaś możliwość zaradzenia temu problemowi? — pytał Zbigniew Lewicki, przewodniczący Rady Gminy z Brzozia Lubawskiego.
Obecny na sali ins. Jacek Drozdowski, komendant powiatowy policji w Nowym Mieście odpowiedział, że zapozna się z tematem.
— Nie byłoby dobrym rozwiązaniem, gdyby ciężarówki zatrzymywały się w pasie jezdni. W razie potrzeb wzmocnimy plac — dodał Wojciech Dereszewski, wójt gminy Kurzętnik.

Krystian Babalski, sołtys Kurzętnika mówił o potrzebie zwiększenia bezpieczeństwa na drogach. Niedaleko miejsca śmiertelnego wypadku z października tego roku ma stanąć lampa.

Głównym tematem sesji był budżet na 2018 rok. Jego wysokość to ponad 48 mln zł, z czego 8.582 tys. zł będą przeznaczone na inwestycje. Największe zadania to budowa drogi z Krzemieniewa do granicy gminy pod Mroczenko oraz w Tomaszewie. Gmina dołoży ponad pół miliona na remont drogi powiatowej z Małych Bałówek do Szafarnii o długości 5,5 km. Zaplanowano budowę ścieżki rowerowej z Kurzętnika do byłego przejazdu kolejowego w Lipowcu czy duży projekt rozwoju fotowoltaiki. Uchwała została przegłosowana. Wstrzymał się Benedykt Rochnowski z Wawrowic.

Marcin Zalewski


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. kocyk #2423639 | 109.196.*.* 22 sty 2018 17:05

  Benek na wójta !

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages