Czwartek, 21 stycznia 2021. Imieniny Agnieszki, Jarosława, Nory

Szansa dla wrażliwych dzieci

2018-01-11 10:18:55 (ost. akt: 2018-01-12 10:16:50)
Zajęcia z integracji sensorycznej w Tereszewie prowadzą Magdalena Tarachanow i Monika Grabowska

Zajęcia z integracji sensorycznej w Tereszewie prowadzą Magdalena Tarachanow i Monika Grabowska

Autor zdjęcia: Marcin Zalewski

W budynku ośrodka zdrowia w Tereszewie otwarto Centrum Integracji Sensorycznej. Dzieci z opiekunami nie będą musiały dojeżdżać na zajęcia do Brodnicy czy Olsztyna i ponosić znacznych kosztów.

Na piętrze budynku ośrodka zdrowia w Tereszewie znajdowały się niewykorzystane od kilku lat mieszkania dla lekarzy. Wojciech Dereszewski, wójt gminy Kurzętnik wraz z zarządzającą placówką Magdaleną Rynkowską zainicjowali stworzenie w pustych przestrzeniach miejsca do integracji sensorycznej. W ubiegły wtorek nastąpiło uroczyste otwarcie nowego miejsca na medycznej mapie powiatu.
— Integracja sensoryczna zajmuje się problemami z układami ciała odpowiedzialnymi za równowagę ciała i pracę ścięgien. Przez zaburzenia integracji sensorycznej wiele dzieci ma problem z nauką, koncentracją czy emocjami. Zajmujemy się tu nie tylko indywidualną pracą z dziećmi na zasadzie wymiany, ale też staramy się wysłuchać i odpowiadać na wszystkie potrzeby — opowiada Magdalena Tarachanow, jedna z dwóch terapeutek, które pracują w Tereszewie.
Na sali zebrało się wielu rodziców dzieci, które wymagają takiej pomocy w ich imieniu wypowiedziała się Martyna Wilkowska z Brzozia Lub.
— Muszę z synem jeździć do Brodnicy albo Olsztyna. Taka placówka w naszej gminie to wielki skarb, za który dziękujemy — mówiła kobieta.
— Celem utworzenia tej placówki było zadbanie o kilkadziesiąt rodzin, które muszą daleko jeździć ze swoimi pociechami. Wykorzystujemy pusty budynek i na miejscu możemy zadbać o potrzeby mieszkańców— mówił na otwarciu Wojciech Dereszewski.

mzal


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages