Wtorek, 26 stycznia 2021. Imieniny Lutosława, Normy, Pauliny

Rok inwestycji w gminie Kurzętnik

2017-12-27 10:26:45 (ost. akt: 2017-12-27 12:12:23) Artykuł sponsorowany
Żłobek w Kurzętniku podczas budowy

Żłobek w Kurzętniku podczas budowy

Autor zdjęcia: Marcin Zalewski

Dobiega końca 2017 rok. Czas na podsumowanie inwestycji, które zrealizowała gmina Kurzętnik.

Odpowiadając na potrzeby młodych rodziców, gmina Kurzętnik inwestuje w infrastrukturę społeczną na osiedlu Dębno. Do użytku oddany został mierzący około 1.300 metrów kwadratowych budynek publicznego żłobka. Zaprojektowane specjalnie dla potrzeb najmłodszych dzieci pięć sal pomieści łącznie 64 pociechy. Łączny koszt to ponad 3 miliony złotych, z czego ponad 2 miliony poniosła gmina Kurzętnik. Nabór trwa do 20 grudnia.

— Stwarzamy warunki zbliżone do domowych i współdziałamy z rodzicami, by mówić jednym głosem. W żłobku uczymy czynności samoobsługowych, nawyków higienicznych, kulturalnych i zdrowotnych oraz wdrażamy do reguł współżycia w grupie. Priorytetem jest przemycać w każdej, najdrobniejszej zabawie czy reakcji wartość edukacyjną czy wychowawczą. Dlatego dzieci dużo czasu spędzają przy zabawach plastycznych i umuzykalniających, które poza świetną zabawą doskonalą sprawność manualną i motoryczną dzieci — opowiada Justyna Sobiesiak, dyrektorka zespołu żłobków.

Kolejnym ważnym punktem na mapie gminnych inwestycji jest budowa i modernizacja dróg. Zbudowano drogę w Tomaszewie oraz przebudowano bardzo ważny odcinek Kurzętnik - Marzęcice wraz z budową ulic Południowej i Poprzecznej wraz z oświetleniem w tej drugiej miejscowości. Przebudowano również ulice w Wawrowicach, Lipowcu i Tereszewie.

Mijający rok to także inwestycje w bezpieczeństwo i rozwój lokalnych organizacji społecznych. Gmina zakupiła pojazd ratowniczy typu quad dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzoziu Lubawskim oraz ciężki wóz bojowy dla OSP Marzęcice.

Bardzo ważna inwestycja to rozwój sieci wodociągowej w gminie. Trwa warta blisko 4 miliony złotych rozbudowa sieci kanalizacji sanitarnej w Lipowcu, Nielbarku i Brzoziu Lubawskim.


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie
Polub nas na Facebooku:

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages