Poniedziałek, 26 października 2020. Imieniny Ewarysta, Lucyny, Lutosławy

Wigilijne spotkanie w Kurzętniku pod zamkową górą

2017-12-18 14:50:48 (ost. akt: 2017-12-18 14:56:10)

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Kolędami granymi przez Młodzieżową Orkiestrę Dętą Gminnego Centrum Kultury powitano gości zaproszonych na gminną wigilię w Kurzętniku. Tradycyjnie podsumowano miniony rok i podzielono się opłatkiem.

Z osiągnięciami gminy w minionym roku, goście uroczystości mogli zapoznać się z przedstawionego filmu. Głos zabrał też Wojciech Dereszewski, gospodarz gminy.
Boże Narodzenie, to taki czas, kiedy skłaniamy się do refleksji, ale przede wszystkim do podsumowania tego co udało się nam osiągnąć. Można powiedzieć, że za nami rok bardzo ciężkiej pracy i ogromnych wyzwań, wyzwań których się baliśmy w minionym roku. Jak widać po prezentowanym filmie, dokonaliśmy tego co zamierzaliśmy, bo mamy ambicje, jesteśmy zorganizowani, konsekwentni w działaniu i zdeterminowani na rozwój. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie zorganizowanie mieszkańców i ich partycypacja. Chcę podziękować wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do rozwoju naszej gminy — mówił wójt Wojciech Dereszewski.

Oprócz wspomnianej orkiestry, na scenie wystąpiła młodzież z kurzętnickiego zespołu szkół, która zaprezentowała wigilijne przedstawienie, zaśpiewał również chór. Nie mogło zabraknąć na scenie znanych Anibabek.

Tradycyjnie na spotkanie zaproszono jubileuszowe pary małżeńskie obchodzące złote gody. Gospodarz gminy udekorował małżonków Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, przyznanymi przez Prezydenta RP. Po przełamaniu opłatkiem zaproszono wszystkich do wigilijnego stołu. ul
Jubileuszowe pary przedstawimy w świątecznym wydaniu „Gazety Nowomiejskiej”.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages