Wtorek, 18 grudnia 2018. Imieniny Bogusława, Gracjana, Laury

Spółdzielczość wróciła do Małych Bałówek. Ciekawa inicjatywa bezrobotnych kobiet

2017-12-07 14:51:38 (ost. akt: 2017-12-07 15:17:54)

Autor zdjęcia: Marcin Zalewski

W poprzednim systemie w każdej wsi znajdowały się sklepy spółdzielcze. Większość z nich nie wytrzymała konkurencji i dziś straszy pustymi witrynami. W gminie Kurzętnik mieszkańcy we współpracy z władzami wpadli na pomysł, jak wykorzystać stary budynek i stworzyć podmiot ekonomii społecznej.

Piątka bezrobotnych mieszkanek gminy Kurzętnik postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce. Kobiety we współpracy z władzami gminnymi przygotowały wniosek na założenie spółdzielni socjalnej. Dzięki dobremu planowi i współpracy powstała spółdzielnia "Solidna Piątka", która wczoraj, 6 grudnia, otworzyła podwoje swojej siedziby.

Kobiety wyremontowały udostępniony przez gminę budynek byłego sklepu spółdzielczego w Małych Bałówkach, który został ich bazą i miejscem pracy. Panie koncentrują się na usługach sprzątających, tak w domu, w ogrodzie, cmentarzu czy nawet samochodzie. Można także zlecić u nich opiekę nad osobami starszymi. Spółdzielczynie będą także współpracować z podobną spółdzielnią w Lipinkach, która zajmuje się przetwarzaniem ziół na różnorakie dobroczynne maści czy herbatki.

W Małych Bałówkach odbyło się spotkanie, gdzie panie przedstawiły swoje plany oraz podziękowały wszystkim, którzy wspomogli je w trudnej drodze do własnego, społecznego biznesu. Budynek poświęcił ks. Maciej Górka, proboszcz z Lipinek, a wójt Wojciech Dereszewski potwierdził, że będzie wspierał podmioty takie jak ten, aby pieniądze pozostawały w gminie Kurzętnik.

mzalCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages