Czwartek, 21 stycznia 2021. Imieniny Agnieszki, Jarosława, Nory

IV Niepodległościowy Turniej Szachowy w Brzoziu Lubawskim

2017-11-23 10:05:56 (ost. akt: 2017-11-23 10:10:20)

Autor zdjęcia: nadesłane

W Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Brzoziu Lubawskim odbył się Niepodległościowy Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Kurzętnik.

Była to już 4. edycja turnieju organizowanego w Brzoziu, któremu patronuje wójt Gminy Kurzętnik. W zmaganiach uczestniczyło 32 graczy, którzy podzieleni zostali na dwie grupy: seniorów i juniorów. Turniej rozgrywano systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund. Po zakończeniu rozgrywek wyłoniono zwycięzców. Wśród seniorów zwyciężył Maciej Jeda z Nowego Miasta, na drugim miejscu uplasował się Kamil Lendzion z Brzozia Lub., trzeci był Rafał Żorański również z Brzozia. Juniorów po zakończeniu gier podzielono na dwie grupy: junior młodszy- do 8 lat i junior starszy – ponad 8 lat, w każdej grupie oddzielnie dziewczęta i chłopcy. Wśród dziewcząt młodszych pierwsza była W. Dziodko z Nowego Miasta przed M. Szelągowską z Bratuszewa i O. Brodzińska z Nielbarka. Wśród chłopców w tej grupie pierwsza trójkę stanowią: A. Kądziela z Kurzętnika, K. Bittel z Olsztyna i J. Wanat z Brzozia Lub.

W grupie ponad 8 lat pierwsza trójka chłopców to : W. Grzywacz, M. Jeda i C. Szwarc, zaś wśród dziewcząt były tylko 2 uczestniczki. Zwyciężyła M. Grzywacz z Nowego Miasta przed D. Figurską z Krzemieniewa. Zdobywcy pierwszych trzech miejsc otrzymali puchary, medale i dyplomy, które wręczył wójt gminy Kurzętnik- Wojciech Dereszewski. Sędzią turnieju był Roman Biegajski z Klubu Szachowego „Hetman” w Nowym Mieście Lub. , któremu organizatorzy serdecznie dziękują za pomoc w organizacji i prowadzeniu zmagań. W organizację turnieju włączyła się Rada Rodziców, która zapewniła poczęstunek dla wszystkich uczestników. Szkolnym koordynatorem był R. Krajnik.

mzal


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydaniePolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages