Niedziela, 31 maja 2020. Imieniny Anieli, Feliksa, Kamili

Zaczynali w jednej klasie, dziś mają nowoczesny obiekt

2017-10-04 15:00:47 (ost. akt: 2017-10-04 15:11:34)

Autor zdjęcia: Zbigniew Kremski


W 1957 roku w Gwiździnach nauczyciele Emil Iluk i Bolesław Świgon wraz z dwudziestoma trzema uczniami rozpoczęli działalność Szkoły Przysposobienia Rolniczego. Od tego czasu z różnych budynków szkolnych wyszło wiele roczników wykształconych rolników i rzemieślników.

Uroczystość sześćdziesięciolecia Zespołu Szkół Zawodowych w Kurzętniku rozpoczęła się od mszy św. W kurzętnickim kościele pw. św. Marii Magdaleny. Następnie całą brać szkolna, kadra nauczycielska, oficjele, emerytowani pracownicy oraz przyjaciele placówki i absolwenci przenieśli się na akademię w hali sportowej. Nie zabrakło życzeń i urodzinowego tortu. Odbyło się również zwiedzanie oddanego do użytku w 2015 r. budynku szkoły. Jest to już piąty budynek będący siedzibą popularnego “Rolnika”. Wiele pokoleń mieszkańców naszego powiatu i okolic pobierało nauki w budynku na ul. Korczaka, a od 1990 r. w byłej siedzibie PZPR na ul. Grunwaldzkiej. Uroczystość była okazją do wspomnień i pamiątek związanych z życiem szkolnym i edukacyjną drogą od jednej klasy wieczorowej do nowoczesnego kompleksu szkolnego.

mzal


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydaniePolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages