środa, 19 grudnia 2018. Imieniny Beniaminy, Dariusza, Gabrieli

Orkiestry dęte zdominowały Kurzętnik

2017-09-20 18:07:51 (ost. akt: 2017-09-20 18:14:48)

Autor zdjęcia: Nadesłane

W minioną niedzielę na kurzętnickim rynku rozbrzmiały donośne dźwięki instrumentów dętych sześciu orkiestr, które wzięły udział w IV Kurzętnickich Impresjach Orkiestr Dętych zainicjowanych przez Gminne Centrum Kultury w Kurzętniku.

Z zaproszenia skorzystały: Orkiestra Dęta z Dzietrzkowic (woj. łódzkie), Miejska Orkiestra Dęta z Lubawy, Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Krzynowłogi Małej (woj. mazowieckie), Orkiestra Dęta z Nowego Stawu (woj. pomorskie), Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP z Płośnicy  i gospodarze — Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Kurzętnika.

Orkiestry swoją instrumentalną muzyką uświetniły msze święte odbywające się w kościołach gminy Kurzętnik. Po południu zespoły barwnym korowodem w towarzystwie mażoretek przemaszerowały z Gminnego Centrum Kultury w Kurzętniku na rynek.

Tam odbyła się krótka prezentacja poszczególnych grup i wspólne wykonanie dwóch utworów. Następnie w amfiteatrze wszystkie orkiestry zaprezentowały się przed licznie zgromadzoną publicznością, która nie szczędziła występującym gromkich braw. Ich występ wzbudził wiele pozytywnych emocji i aplauz słuchaczy. Występy uświetniały mażoretki towarzyszące orkiestrom.

Miłego odbioru orkiestrowych zadęć życzył miłośnikom impresji Przewodniczący Rady Gminy, — Zbigniew Lewicki. Na zakończenie wszystkie orkiestry wspólnie z publicznością pozowały do fotografii oraz otrzymały z rąk dyrektora GCK — Romana Lewickiego pamiątkowe statuetki.
Dziękujemy za głośne „zadęcia” i zapraszamy na muzyczne piąte impresje już za rok.
GCK w Kurzętniku

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages