Nasi grali na turnieju w Brzoziu [U SĄSIADÓW]

2017-08-28 13:56:27(ost. akt: 2017-08-28 14:11:32)

Autor zdjęcia: nadesłane

W sobotę 26 sierpnia na boisku Orlik w Brzoziu odbył się VI Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Brzozie. Nie zabrakło tam drużyn z powiatu nowomiejskiego.
W turnieju udział wzięło osiem zespołów z powiatu brodnickiego i nowomiejskiego. W Brzoziu gościli zawodnicy z Nowego Miasta, Kurzętnika, Brodnicy, Pokrzydowa, Małego Głęboczka, Janówka i Brzozia.

Drużyny zostały podzielone na dwie grupy, w których rywalizowano każdy z każdym. W grupie A zagrały zespoły: Blue Team Gmina Kurzętnik, Znajomi, Husaria Nowe Miasto Lub., Legia Brzozie. Natomiast w grupie B rywalizowały następujące zespoły: Płyta Karbowska Brodnica, Mały Głęboczek, Giganci ze Stali Janówko i Bank Spółdzielczy Brodnica. Dwie najlepsze drużyny z każdej grupy, awansowały do półfinału.

W pierwszym półfinale zagrali zwycięzcy grupy A drużyna Blue Team z drużyną Płyta Karbowska, którzy w swojej grupie zajęli miejsce drugie. Zwyciężyli zawodnicy z Gminy Kurzętnik 3:1. W drugim meczu półfinałowym zagrali zwycięzcy grupy B, niepokonany Bank Spółdzielczy z drużyna Legii, którzy zajęli miejsce drugie w swojej grupie. Faworyt turnieju z Brodnicy zwyciężył z drużyną z Brzozia 2:0

Mecz o trzecie miejsce to pojedynek zespołów Płyta Karbowska Brodnica – Legia Brzozie, który zakończył się bezbramkowym wynikiem i zwycięzcę trzeba było wyłonić w rzutach karnych. Skuteczniejsi okazali się brodniczanie zwyciężając 2:1.

W finale broniący tytułu Bank Spółdzielczy Brodnica pewnie pokonał drużynę Blue Team Gmina Kurzętnik 4:0. Zawodnicy Banku Spółdzielczego po raz trzeci z rzędu zwyciężyli w turnieju piłkarskim organizowanym w Brzoziu.

Puchary i dyplomy wszystkim drużynom oraz nagrody rzeczowe w postaci getrów piłkarskich dla najlepszych trzech zespołów wręczyli: wójt Gminy Brzozie Bogusław Błaszkiewicz i kierownik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu - Mirosława Grabowska.

Organizatorem turnieju był animator sportu Jarosław Roszkowski, a sędzią głównym Krzysztof Drzewiński. W imieniu organizatorów serdecznie dziękujemy wszystkim zawodnikom, trenerom i kibicom za zaangażowanie i wspaniały doping podczas trwania turnieju.