środa, 19 grudnia 2018. Imieniny Beniaminy, Dariusza, Gabrieli

Koło Naukowe Centrum Nauki Kurzętnik podsumowało rok szkolny

2017-06-25 11:28:15 (ost. akt: 2017-06-25 11:30:33)
Podczas wizyty w szkole w Jamielniku

Podczas wizyty w szkole w Jamielniku

Autor zdjęcia: ZSZ

Koło Naukowe Centrum Nauki Kurzętnik, funkcjonujące przy Zespole Szkół Zawodowych w Kurzętniku, w bieżącym roku szkolnym 2016/2017 odwiedziło szereg  szkół podstawowych w powiecie nowomiejskim.

Członkowie koła byli w Kurzętniku, Tylicach, Jamielniku, Bratianie, Krotoszynach, Nowym Mieście  Lubawskim (Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II), Brzoziu  Lubawskim. Zawitali także do Przedszkola” Talencik” w Bielicach.

Uczniowie działający w CNK przygotowują wiele ciekawych i spektakularnych doświadczeń, a pokazując je dzieciom chcą zarażać je fascynacją do nauki, doświadczeń naukowych i pobudzać w nich chęć do obserwacji otaczającego je świata.

W trakcie zajęć dzieci mogły obserwować m.in. doświadczenia: poduszkowiec, węże Faraona, grające kieliszki, zegar jodowy, wahadła matematyczne wykonane z bombek, wiatraczek zasilany promieniami słonecznymi, „bałwany lub dżdżowniczki” z cieczy nieniutonowskiej powstające na grającym głośniku.
Samodzielnie mogły także wykonać doświadczenia w grupach na trzech stanowiskach, na których czekała ich zabawa cieczą nieniutonowską, niepękającymi bańkami mydlanymi, piaskiem kinetycznym, zabawa w kolorowy wir, dmuchanie balonów przy użyciu sody oczyszczonej i octu. Doświadczenia dostosowane były do każdej grupy wiekowej dzieci.

Po zakończeniu zajęć dzieci otrzymały klasowy dyplom uczestnictwa w zajęciach, a każde dziecko indywidualne podziękowanie za udział w zajęciach organizowanych przez Centrum Nauki Kurzętnik.

Założycielkami koła są nauczycielki: Dorota Brozdowska i Małgorzata Hincman –Mróz, a koło zrzesza 25 członków wymieniających się w grupach wyjazdowych.  
Nasze pokazy cieszyły  się ogromnym zainteresowaniem, każdy wyjazd był dla nas wyjątkowy. Dzieci były zachwycone, a to nas mobilizuje do dalszej pracy. W przyszłym roku  planujemy pokazy z nowymi, ciekawszymi doświadczeniami i w miarę możliwości odwiedzimy kolejne szkoły. 
ZSZ Kurzętnik


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages